Domácí nezvládli zápas herně, ale zvláště nervově. „Čím víc se kluci snažili, tím byli křečovitější. Soupeř toho dokonale využil. Přijel v plné síle a přehrál nás," přiznal hlavní kouč družstva Sokola Petr Šupol.

Ostravané se zejména připravili na kanonýra Číšeckého, který si v tomto utkání na své obvyklé poměry „ani neškrtl". Karvinští sice doskočili v obraně až 35 míčů, ale v útoku jen deset. „V útoku to skutečně byla bída. Naše nervózní a katastrofální střelba nestačila na víc než na padesát bodů, a to je málo. Nebyli jsme schopni dát koš ani z nejvyloženějších pozic," přibližoval Šupol.

Hosté zkušeně trestali domácí chyby z trestných hodů, naopak Karviné vypadávaly dvojkové i trojkové pokusy z koše. „Hráčům nelze upřít snaha, ale postupně pod tíhou ukazatele skóre už bylo mentálně těžké zabojovat ještě o vítězství. Hráči sami přestali věřit, že můžou sérii ještě vrátit do Ostravy, což je škoda, protože před dvěma týdny jsme v Ostravě hráli skvěle a prohráli až po třetím prodloužení," připomněl Šupol heroický výkon karvinských chlapců, ke kterému tentokrát bylo daleko.

Přestože tedy Karviná vypadla v play off už v prvním kole, lze celou ligovou sezonu hodnotit jako úspěšnou, neboť postup do vyřazovací fáze bezesporu úspěchem je, stejně jako páté místo po základní části. „Ostrava jen potvrdila roli favorita a v dalším kole bude velkým soupeřem Liberce," tipuje druhý karvinský trenér Roman Hamrus.

Je otázka, jak bude tým U19 vypadat v příští sezoně, kdy tuto kategorii budou hrát ročníky 1996 a 1997. Většina hráčů a opor letošního týmu je ročník 1995 a tudíž z věkových důvodů mezi juniory končí.

„Někteří už ale mají na to, aby postupně doplnili druholigový tým mužů. Své místo si tam budou muset vybojovat, ale šanci určitě mají," míní Hamrus. Už letos budou hráči dohrávat sezonu v B-týmu v oblastním přebor mužů, aby se co nejdříve aklimatizovali na dospělý basket.

Sokol Karviná – NH Ostrava 52:79 (28:48)

Karviná: Bubrín 15, Seidler 10, Číšecký 9, Lepka 8, Koukol 4, Hubáček 3, Jílek 2, Krutina 1, Saitz, Hašek, Štěpánek. Trenéři: Petr Šupol a Roman Hamrus.