Naopak mladší dorostenci klubu sehrají tuto neděli 11. května na domácí palubovce od 15 hodin poslední zápas s Novým Veselím a v případě výhry získají mistrovský titul! Fanoušci házené by tedy neměli zůstat sedět doma a měli by vyrazit karvinské chlapce řádně povzbudit.

I. liga mužů: TJ Chodov – HCB OKD Karviná B 32:27 (11:15)

Podobně jako nedávno s Litovlí hrála juniorka HCB velmi dobře jen v prvním poločase. Hráči předvedli nasazení, chuť do hry a maximální snahu poprat se o vítězství. „Bohužel vstup do druhého poločasu jsme totálně zpackali. Soupeř hrál agresivně a naši hráči začali dělat jednu chybu za druhou," posteskl si trenér Jaroslav Hudeček.

Připočteme-li k tomu uspěchanou a nepřesnou střelbu baníkovců, nelze se divit, že v 37. minutě byl stav najednou 17:16 pro domácí.

„Hráči se ještě jednou nadechli k velkému náporu, zkusili Chodov překvapit, ale v přemíře snahy opět udělali technické chyby (celkem 17 – pozn. red.), které soupeř tvrdě trestal z rychlých protiútoků," přiblížil Hudeček.

Touto prohrou se Karviná B definitivně odsoudila k sestupu do II. ligy.

Rozhodčí: Dvořák, Dolejší. Sedmimetrové hody: 1/1:4/4. Vyloučení: 2:3.
Karviná B: Schams, Bartoň – Michalisko 2, J. Dudek 9/3, T. Mlotek 1, Hricišon, Paululík 10/1, Pindej 1, Tichý, P. Dudek, Jensen 2, Marhons 2. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: HK Lovosice – HCB OKD Karviná 25:23 (12:8)

Karvinští chlapci odjížděli do Lovosic v okleštěné sestavě. Pro zranění a nemoc chybějí týmu Varmuža, Harabiš, brankář Vajda, z rodinných důvodů nehraje Moj, ze studijních zase Borys a další brankář Bonček. Navíc Vaňko a Marušík zaspali, takže do Lovosic odjelo jen šest hráčů(!), pročež byl tým znovu doplněn mladšími dorostenci.

„ I přes citelné oslabení se ale kluci statečně rvali o každý míč a až do 55. minuty jsme drželi naději na zisk bodu (22:22 – pozn. red.). V závěru už kluci nevydrželi se silami, k tomu neproměnili několik šancí, takže soupeř vyhrál, ale za tento výkon zaslouží družstvo absolutorium," uznal trenér Petr Laclavik, který sezonu dokoučoval namísto indisponovaného trenéra Dorotíka.

Rozhodčí: Černý, Artl. Sedmimetrové hody: 2/2:0. Vyloučení: 0:4.
Karviná: Nolč, Mokroš – Šťastný 8, Jochman 2, Drzyzga 1, Petr, Plaček, Wilczek, Husár 2, Čavrnoch 5, Solák, Podhrázský 5. Trenér: Petr Laclavik.

I. liga mladších dorostenců: HK Lovosice – HCB OKD Karviná 26:27 (13:15)

K vidění bylo velmi zajímavé a dramatické utkání, které nakonec rozhodli hosté ve svůj prospěch a výrazně tím vykročili vstříc zlatým medailím. „Ale domácí se na nás řádně vytáhli," přiznal trenér mladšího dorostu Petr Laclavik. „Naštěstí jsme hráli velmi dobře v obraně a také brankář Mokroš měl svůj den a řadu lovosických akcí zneškodnil," dodal.

Baníkovci prakticky celé utkání vedli, domácí se ale nevzdávali a byli neustále na dostřel. V závěru dokonce srovnali na 26:26. „V poslední minutě jsme ale vsítili vítězný gól. Teď už věříme, že titul získáme," oddechl si vedoucí karvinského družstva Luboš Pavlíček.

Rozhodčí: Artl, Černý. Sedmimetrové hody: 4/4:1/1. Vyloučení: 2:6.

Karviná: Mokroš, Kubeček – Novák, Plaček 2, Zuzánek 6, Wozniak, Szabla 7/1, Zajonček 1, Solák 4, Petr 1, Wilczek, Podhrázský, Piwko 6, Poliačik. Trenér: Petr Laclavik.

Oldřich Horák