„Bohužel spadneme. Naštěstí česká federace vždycky v květnu nabízí možnost vybojovat si ligové soutěže juniorů či kadetů v letní baráži, samozřejmě už jen s ročníkově danými hráči. Toho zkusíme určitě využít, protože o ligové soutěže mládeže máme eminentní zájem," poznamenal trenér juniorky Josef Němec.

Jeho tým nastoupil v Novém Jičíně bez kanonýra Lepky, který dává 40 bodů za zápas, takže střeleckou tíhu nesla dvojice Pšenica – Bórik. „Oba musím pochválit za výkon, stejně tak mladého Duanese, který je věkem ještě kadet, ale už poněkolikáté dokazuje svou připravenost. V Novém Jičíně jsme i díky jeho perfektnímu bránění stáhli manko minus třináct, bohužel pak musel Duanes střídat, Nový Jičín se znovu dostal do vedení a už ho nepustil," přibližoval Němec.

Vyzdvihl i výkon Klosse, jemuž bylo teprve nedávno šestnáct let, přesto se už nějakou dobu bije na palubovce i s o čtyři roky staršími protihráči. „Mladí kluci aspoň nabírají zkušenosti, to je pro ně cenné," podotýká Němec.

Pro nejbližší týdny rozšířil realizační tým karvinské juniorky i hráč prvního mužstva Michael Dostál, aby hráčům jako konzultant mohl radit. Trenérské trio Sodomka – Němec – Dostál tak bude připravovat karvinské chlapce na květnovou baráž. „Už v posledním dvoukole soutěže v Ostravě budeme zkoušet nějaké věci, není na co čekat. Přes duben se musíme pořádně připravit a udělat vše pro to, abychom si v baráži ligu zase vybojovali," zakončil Němec.

BC Nový Jičín – Sokol Karviná 91:70 (44:36)

Karviná: Duanes 11, Franek 1, Gaska, Týml 9, Baar 8, Bórik 15, Kloss 4, Vala, Laštuvička, Pšenica 22.