Po suverénním vítězství v krajském přeboru, kde ztratily jen dva zápasy, si vybojovaly právo účasti v kvalifikaci o první volejbalovou ligu, která se uskutečnila v Kroměříži. Tam se potkaly s vítězi dalších krajských přeborů a dvěma nejhoršími ligovými celky.

Juniorky kvalifikaci skvěle rozjely, když porazily Nový Jičín, Boskovice i silnou domácí Kroměříž. Po třech kolech vedly průběžnou tabulku, jenže tou dobou se už do popředí začaly dostávat týmy Prostějova a Valašského Meziříčí, a právě s nimi Karviňanky prohrály klíčová utkání.

„Celé to bylo zamotané, protože domácí Kroměříž si věřila na postup, dokonce si den předem předehrála zápas s Valmezem a vyhrála ho 3:2. My jsme jí asi udělali čáru přes rozpočet, jenže celé to bylo tak vyrovnané, že každý porážel každého. My sice porazili Kroměříž, ale ta zase porazila Prostějov a Prostějov bohužel porazil nás. Rozhodující zápas se nakonec ukázal být ten s Valmezem, který jsme nezvládli 2:3. Kdyby to bylo opačně, tak slavíme. K postupu nám scházel bod," zalitoval trenér juniorek Bedřich Koupil.

Juniorky ukázaly sílu, ale na první ligu to těsně nestačilo.

V Kroměříži nemohl z důvodu nemocí postavit nejsilnější sestavu, což Karviňanky limitovalo, ale družstvo příkladně bojovalo až do konce a za výkony se vůbec nemusí stydět. „Holkám bych chtěl strašně moc poděkovat, protože ukázaly, jaké jsou to bojovnice. Škoda herního výpadku, který nás postihl v utkání s Prostějovem, ale během celé kvalifikace ukázaly, že se dokážou vyrovnat i tak silným soupeřům, jací nás tady čekali," uznal Koupil.

Sezona byla náročná, neboť vinou úzkého kádru pomáhaly družstvu juniorek také kadetky. Souběžně hrály svůj vlastní krajský přebor a republikovou soutěž Český pohár, kde jako nováček dokázaly vyhrávat i s ligovými družstvy a jeden turnaj získaly pro sebe.

„Právě jejich start v juniorském týmu je dalším pozitivem celé sezony. Naše kadetky ukázaly velký potenciál. Poděkovat bych chtěl i našim fanouškům, kteří vážili cestu do Kroměříže a povzbuzovali nás," poděkoval za podporu Koupil.

Výsledky: Nový Jičín – Karviná 2:3, Valašské Meziříčí – Boskovice 3:1, Prostějov – Kroměříž 1:3, Nový Jičín – Kroměříž 0:3, Boskovice – Karviná 0:3, Valašské Meziříčí – Prostějov 3:1, Karviná – Kroměříž 3:1, Prostějov – Boskovice 3:1, Nový Jičín – Valašské Meziříčí 2:3, Karviná – Prostějov 0:3, Kroměříž – Valašské Meziříčí 3:2, Boskovice – Nový Jičín 3:1, Karviná – Valašské Meziříčí 2:3, Kroměříž – Boskovice 3:2, Prostějov – Nový Jičín 3:0.

Konečná tabulka:
1. Valašské Meziříčí 5 2 2 1 0  14:9   11
2. Kroměříž            5 2 2 0 1  13:8   10
3. Prostějov           5 3 0 0 2  11:7     9
4. Karviná              5 2 1 1 1  11:9     9
5. Boskovice          5 1 0 1 3    7:13   4
6. Nový Jičín          5 0 0 2 3    5:15   2
Postoupily první dva týmy.