BK Havířov – BSK Jičín 84:62 (37:25)

V prvním utkání hostily Havířovanky nepříjemného soupeře z Jičína a zároveň konkurenta v boji o co nejvýhodnější příčku v tabulce. I přes domácí výškovou převahu Jičín bojoval a svou aktivitou a dobrou střelbou z perimetru Havířovanky trápil. Do utkání se na pár minut zapojily i extraligové kadetky N. Rašková, Kopecká a střelkyně Kubíčková. „Jejich přítomnost na hřišti byla znát," uznala trenérka havířovských děvčat Iveta Rašková.

Domácí hráčky rozložily střelbu rovnoměrně na celý kolektiv a připsaly si na konto výhru, která rozhodla o jejich účasti v play-off, kam se podívá šest nejlepších.

Havířov: Heincová 19, Galusová 15, Písková 11, Konvičná 10, Kubíčková 9, Botková 6, Menšíková 6, Kopecká 4, N. Rašková 2, Popelková 2, Lacinová.

Juniorky Havířova mají šanci zabojovat o druhé místo. Play-off už mají jisté.

BK Havířov – Sokol Hradec Králové B 70:42 (39:25)

Proti béčku Hradce trvalo domácím deset minut, než se dostaly do obvyklého tempa. „Začaly jsme hrát rychle dopředu a poločas zvládly podobně jako proti Jičínu," porovnávala trenérka Rašková.

Její svěřenkyně soupeře, který přijel v oslabené sestavě, jednoznačně přehrály a všechny hráčky se zapsaly do střelecké listiny. Potěšily výkony Heincové a Menšíkové, která ukázala, že má v sobě potenciál. „Doufám, že v takových výkonech budou holky pokračovat," dodala Rašková.

Havířovanky mají nadále šanci na druhé místo v tabulce, čímž by se vyhnuly předkolu play-off. Na druhý Kyjov ztrácejí dvě výhry a ještě ho v posledním kole hostí doma, což může být zajímavé vyvrcholení základní části. Mnohé napoví příští kolo, kdy Havířovanky zajíždějí do Poděbrad, ale Kyjov hraje v Brně a Pardubicích.

Havířov: Heincová 21, Menšíková 19, Galusová 13, Písková 5, Lacinová 4, Konvičná 3, Botková 3, Popelková 2. Trenérky: I. Rašková a M. Šindlářová.