Mládežnické celky, které tvoří páteř klubu, letos znovu prokázaly svou konkurenceschopnost, zvláště pak děvčata, která si letos vyzkoušela krajský přebor juniorek.

Zásadní změnou v novém ročníku volejbalových soutěží bude pro Karvinou odtržení od firmy Jäkl, tedy vystoupení z Tělovýchovné jednoty. „Fungovat budeme jako Volejbalový klub Karviná. Jäkl už stejně léta nedává peníze, postupně z jednoty odešli všichni kromě atletů. Celý proces jsme už rozjeli," líčí předseda karvinského volejbalového klubu Dušan Duraj.

Karvinské juniorky si vedly ve své soutěži výborně.

Ten s potěšením konstatoval, že se klubu pomaloučku zaplňují jednotlivé kolonky v kompletním mládežnickém systému. Vedle družstva přípravek už v klubu fungují nebo brzy začnou fungovat kategorie pro mladší i starší žačky, a vše zastřešuje juniorský tým pod vedením trenéra Bedřicha Koupila.

Ten mimochodem odvádí u týmu výbornou práci. Ačkoliv je drtivá většina jeho hráček ještě v dorosteneckém věku, už se úspěšně poměřuje se staršími soupeřkami. „V této sestavě vlastně hrajeme nějaké tři roky. Loni holky nastupovaly ještě v soutěži kadetek, ale dvě hráčky už se dostaly do věku, kdy tuto soutěž nemohou hrát, a tak jsme se i vzhledem k nějakému výhledu do budoucna rozhodli, že pro aktuální sezonu přihlásíme do soutěže juniorek celý tým," vysvětluje Bedřich Koupil.

Pozitivem rovněž je, že má své družstvo tvořené převážně domácími hráčkami z Karviné. „Jedna je z Horní Suché, ale je to naše odchovankyně, dvě holky jsou z Orlové. Jinak je všechno z Karviné a i na tom se dá stavět. Pro přípravu během tréninkového cyklu je to výhoda," dodává.

Dobrá parta

Při návštěvě mistrovských zápasů v krajském přeboru na ZŠ Družby je na mladých hráčkách skutečně vidět, že v tomto věku dovedou během půl roku (při poctivé tréninkové dřině) posunout svou hru citelně kupředu. „Zlepšily se prakticky ve všech herních činnostech. Většina vyrostla, vyspěla, plní taktiku. Dělají na hřišti to, co po nich vyžadujeme, už přestávají dělat takové ty dívčí chyby. Začíná se to blížit přechodu do žen," přibližuje Koupil.

Karvinské juniorky si vedly ve své soutěži výborně.

„A to je jedině dobře," přidává se předseda Duraj. „Mládež je naše budoucnost a juniorky vlajkovou lodí. Chtěli bychom totiž karvinským fanouškům i našim partnerům v nejbližších letech nabídnout lepší dospělý volejbal a záruku by nám mohli dodat právě naše juniorky. Chceme pro ně v klubu vytvořit takové podmínky, aby nám v ženské kategorii neodcházely jinam, pokud to samozřejmě nebude za studiem, ale aby za nás dál hrály i mezi ženami. Na to si ale ještě chvilku počkáme," usmívá se.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a Havířovského deníku.