Na letošní ročník se pořadatelům přihlásilo 147 reprezentantů ze třinácti států. V Orlové se kromě českých hráčů představí zástupci Švédska, Dánska, Anglie, Nizozemska, Běloruska, Moldávie, Slovinska, Srbska, Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska.

Ve dvouhře dívek jsou Tereza Švábíková, Monika Světničková a Magdaléna Lajdová mezi čtyřmi nejvýše nasazenými, mezi chlapci je turnajovou trojkou Cristian Savin, čtyřkou Jan Louda.

Boje potrvjaí v Orlové tři dny v kategoriích dvouhra chlapci, dvouhra dívky, čtyřhra chlapci, čtyřhra dívky a smíšená čtyřhra.

V pátek proběhne v 8.15 hodin slavnostní zahájení mistrovství, následně se bude pokračovat až do večera se zápasy. V sobotu se začne v 9 hodin a pokračovat bude znovu až do večera. Konečně v neděli budou od 9 hodin na programu už semifinálová a finálová utkání jednotlivých disciplín.

„Věřím, že i letošní jubilejní ročník bude přehlídkou toho nejlepšího, co může juniorský badminton v Evropě nabídnout a že diváci si přehlídku talentovaného mládí nenechají ujít," doufá v hojnou účast prezident podniku a šéf orlovského badmintonu Jan Tobola.