„Bude to náročná sezona. Myslím, že pokud se v ní zachráníme, budeme všichni spokojeni," nastiňuje trenér družstva Richard Strnadel, který u juniorky Torpeda zůstal spolu se svým kolegou Filipem Kubíčkem.

Oba trenéři počítali v létě výrazné ztráty. Asi se dalo čekat, že Havířov neudrží tahouny týmu a reprezentanty. Proto také skončila nerozlučná dvojice Delong – Vilím. Delong se na tři roky upsal extraligovým Vítkovicím, kde bude pendlovat mezi muži a juniorkou. Do ní zamířil i Vilím. Šimík zase skončil u extraligového ostravského FBC, do jehož juniorky zamířil i Mrowiec.

„Kluci byli hráči Horní Suché, tušili jsme, že odejdou. Ostravské kluby kolem nich kroužily už delší dobu," nebyl Strnadel zase tolik překvapen odchody pilířů loňského družstva.

Kromě nich však skončily i další ročníky 1995, konkrétně Duda, Pěgřimek, Bora, Musil a Pařenica. „I to je citelné oslabení, pět hráčů vám představuje vlastně jednu pětku. A nám skončily dvě. Bohužel se je nepodařilo doplnit dalšími ročníky. Současný tým je tak tvořen chlapci z ročníků 1996 a 97 a je nás málo. Devadesátsedmičky nám v klubu scházely už loni, máme tam díru, kterou musíme nějak vyřešit," upozorňuje Strnadel.

Havířov tak odjel už k prvnímu výjezdu na hřiště soupeřů v oslabené sestavě a prohrál oba duely.

Fat Pipe Chodov – Torpedo Havířov 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Švec, 15. Švec (Pletka), 16. Běloch (Jirásek), 23. Švec (Uher), 40. Švec (Uher), 51. Benačan (Plíhal), 58. Švec (Uher) – 47. Kraus (Třaska).

Primátor Náchod – Torpedo Havířov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Balcar (Marel), 24. Bachtík (Mědílek), 31. Bachtík (Mědílek), 53. Hušek (Mědílek) – 37. Šochman (Kloza), 54. Šochman (Třaska).

Havířov: Nešťák – Třaska, Ošťádal, Kloza, Dohnal, Kraus, Gvuzd, Holeš, Šochman, Folwarczný, Drobisz.