SBŠ Ostrava – BK Havířov 78:87 (29:43)

V Ostravě vykročily košíkářky Havířova za vítězstvím ve druhé čtvrtině, protože ta první byla zcela vyrovnaná. Pak ale hostující tým zpřesnil střelbu, zkvalitnil obranu a vytvořil si čtrnáctibodový náskok.

Po poločasové přestávce vstoupily Havířovanky do třetí čtvrtiny nekoncentrovaně a Ostrava se dvěma trojkami nastartovala. Díky dobré úspěšnosti střelby za tři body se Havířova držela až do konce. „Soupeře jsme přehrály v podkošovém prostoru a naše pivotky byly velmi úspěšné při střelbě trestných hodů. Jsou to cenné body," uznala trenérka havířovských děvčat Iveta Rašková.

Havířov: Kopecká 32, Kubíčková 25, N. Rašková 16, Botková 8, Dvořáková 2, Menšíková 2, Popelková 2, Paťorková, Lacinová, Liová.

Mladé Havířovanky mají za sebou první půlku sezony.

BK Havířov – SBŠ Ostrava 74:57 (35:29)

V domácí odvetě už se jednalo o jinačí zápas. Zde naopak držel ostravský soupeř s domácími krok jen první poločas. Havířovu vyšla první čtvrtina, kdy organizovaně bránil. Výraznější náskok si vypracoval až ve třetí čtvrtce a závěr utkání už měl pod kontrolou.

„Bilanci první půlky sezony jsme zakončili na čtvrtém místě tabulky s devíti výhrami a třemi porážkami. V zásadě můžeme být spokojené, škoda jen porážky od Pardubic, ale do odvet je vše otevřené. Pokud vydržíme doma vyhrávat a přivážet i nějakou tu výhru zvenku, což je v této soutěži stěžejní, můžeme pomýšlet na umístění v první trojce," míní trenérka Rašková. Hned na úvod nového roku ji ale s týmem čekají náročná utkání v Praze s USK a v Trutnově. Ta hodně napoví o ambicích havířovského celku.

Havířov: Dvořáková 7, Lacinová, Paťorková, Liová, Kubíčková 21, Botková 8, Popelková 8, Kopecká 27, N. Rašková 7, Menšíková 2. Trenérka: Iveta Rašková.