Uhrály jedno vítězství, a to lze považovat za úspěch. „Sparta je někde jinde. My budeme mít v této sezoně skromnější ambice než tomu bylo posledně. Ono se dá říct obecně pro celou republiku, že ročníky 1999, které soutěž hrály loni, jsou silnější než ročníky 2000, které v kadetkách hrají letos. Vždyť jde o mistryně Evropy a pátý tým z mistrovství světa ve své kategorii," přiblížila trenérka BK Havířov Iveta Rašková.

BK Havířov – Sparta Praha 51:69 (25:41)

Kadetky se utkaly v prvním utkání s jedním z nejtěžších soupeřů. Sparta přijela do Havířova bez svých dvou reprezentačních opor Sklenářové a Jindrové. Havířovu po odchodu reprezentantek N. Raškové, A. Kubíčkové a také Popelkové s Botkovou, které se posunuly do juniorek, zbyla v týmu jen Kopecká, na kterou se budou muset nabalit ostatní hráčky, které v posledních dvou letech tolik nevyčnívaly.

„Sestavily jsme nový tým, jehož snahou bude proniknout do play-off. Každá výhra v této soutěži pro nás bude důležitá," míní Iveta Rašková.

Proti Spartě se to sice nepovedlo, ale tým pracoval dobře. Pražanky měly výškovou převahu, domácí tým mu byl ve druhé půli rovnocenným soupeřem. Hlavním faktorem porážky byly ztráty (23:9). Svůj první double-double získala Paťorková (11 bodů, 14 doskoků).

Havířov: Grobelná, P. Kopecká, A. Kopecká 22, Menšíková 3, Lacinová 9, Paťorková 11, Lipková, Busková 4, Križanová 2.

BK Havířov – Basket Slovanka 71:69 (26:41)

Doslova zmrtvýchvstání předvedly v souboji se Slovankou havířovské basketbalistky.

Průběh prvního poločasu připomínal utkání se Spartou. Soupeř byl nevídaně úspěšný ve střelbě ze střední vzdálenosti a proměňoval téměř každou střelu. Pak zavelela k obratu Lacinová, Havířovanky se zlepšily a ze získaných míčů zakládaly bleskurychlé protiútoky.

„Slovanka trochu znejistěla a my jsme po přestávce trpělivě, krůček po krůčku, stahovaly její náskok. Právě za trpělivost a bojovnost bych holky pochválila. Vždyť do vedení jsme se poprvé dostaly až minutu před koncem," byla trenérka Rašková ráda za první vítězství.

Havířov: Grobelná, P. Kopecká, A. Kopecká 26, Menšíková 5, Lacinová 16, Paťorková 6, Lipková, Busková 16, Križanová 2.