„Dává nám to určitě velkou výhodu nejenom ve vyřazovací části, ale následně i v baráži. Naše šance na pořádání závěrečného turnaje tak vzrostly," poznamenala po zápase jedna z trenérek havířovského družstva Iveta Rašková.

BK Havířov – Slavia Praha 89:66 (41:27)

Domácí hráčky předvedly tři povedené čtvrtiny a nejvážnějšího rivala porazily více než dvacetibodovým rozdílem. Pouze ve třetí čtvrtině na ně přišla pasáž, kdy hrály zbrkle, ale to slávistky také. Jinak se snažily hrát rychle dopředu a předvedly pěkné kombinace až pod koš.

Kadetky BK Havířov (v bílém) vyhrály důležitý zápas proti Slavii Praha.

„Já myslím, že to byl hlavně výborný kolektivní výkon od všech. Nestálo to jen na oporách, zapojily se všechny hráčky, i ty mladší z ročníku 2000. Slávistky se snažily hrát rychle, my také, protože to nás zdobí. Ve třetí čtvrtce z toho sice plynuly nějaké chyby, ale naštěstí ten nepovedený úsek netrval dlouho. Podobné výkyvy nás provází celou sezonu, ale to je pochopitelné, protože holky jsou ještě mladé," hodnotila utkání Iveta Rašková.

Líbil se jí ofenzivní basket, kdy se hra přelévala rychle z jedné strany na druhou. „Soupeřky přijely jen v sedmi lidech, klobouk dolů, že s námi vydržely běhat celý zápas, i když nás teda také moc nebylo kvůli chřipce," dodala Rašková.

Havířov: Kubíčková 22, Kopecká 16, Minářová 16, Heincová 15, Menšíková 9, Nováková 6, N. Rašková 3, Lacinová 2.
 

Anna Kubíčková: Snad ještě povyrostuVýraznou oporou havířovského družstva kadetek je Anna Kubíčková. Dokonce takovou, že je vůbec druhou nejlepší střelkyní nejenom skupiny B, ale celé soutěže s průměrem přes 20 bodů na zápas.

Evidentně to má v genech, neboť maminka Bohumila válela v dresu Havířova a Orlové v ligových soutěžích. „S mamkou zápasy docela probíráme, dává mi užitečné rady v tom směru, co by na koho mělo platit. Ona je dost vysoká, a když sama hrávala, nasbírala hodně zkušeností v soubojích s různými protihráčkami. Já se z toho teď snažím poučit," přibližuje havířovská střelkyně.
Kadetky BK Havířov (v bílém) vyhrály důležitý zápas proti Slavii Praha.
A zdá se, že se učí dobře, protože v sobotu patřila opět k hlavním oporám svého družstva. Havířovanky klíčový duel dlouhodobé části proti Slavii zvládly. Jak se připravovaly? „Připravovaly jsme se opravdu pečlivě, věděly jsme, o co se hraje. Dokázaly jsme slávistky dostat do problémů. Ony mi přišly trochu rozhozené naší rychlou hrou," říkala po zápase.

Na hřišti si rozumí se všemi kolegyněmi, vyloženě sehraná s nějakou spoluhráčkou není. „Nejvíc jsem si rozuměla s rozehrávačkami, se kterými jsme společně vyrůstaly asi devět let, ale teď už je to jedno. Holky se tam různě střídají, nemám s nikým dvojičku, že bychom si rozuměly jen my dvě. Na hřišti si rozumím se všemi," dodává.

Některé z jejích spoluhráček se už dostaly i do mládežnické reprezentace. Co Kubíčková? „Ještě se musím zlepšovat, ale poslední rok jsem šla docela nahoru, tak uvidíme. Mou výhodou by mohlo být to, že jsem docela vysoká a snad ještě povyrostu," přála by si. Ostatně, má po kom, maminka je také dost vysoká. „Oba rodiče jsem už ale dorostla," směje se Anna.