Jde o skvělý úspěch děvčat, trenérek i všech lidí, kteří se 
o chod basketbalového klubu starají. „Holky spolu hrají od nějakých osmi let, jsou vlastně deset let pohromadě a tohle je pro ně takový vrchol jejich snažení. Na domácí scéně určitě," připomněla trenérka družstva Iveta Rašková i reprezentační úspěchy některých havířovských hráček.

Každopádně na tuzemské scéně dosáhly hráčky největšího úspěchu v historii klubu. I Rašková si bronzu z MČR považuje. „Beru to jako výsledek a novou motivaci pro nás pro všechny 
v klubu. Snad to bude mít příznivý dopad na basketbalové hnutí ve městě, přiláká to k nám další děti a basketbalové příznivce a my budeme moci dělat Havířovu zase dobré jméno v rámci republiky," přála by si Iveta Rašková, která má spolu s Martinou Šindlářovou na herním růstu hráček určující podíl.

Bronzové medaile basketbalistkám sluší.

Jakýmsi spouštěčem úspěšně dovršené sezony byla pro havířovské hráčky účast na prestižních akcích a silně obsazených turnajích během celé sezony. „Jezdíváme za konkurencí a dá se říct, že letos se nám výjimečně dařilo. Kde jsme vlezly, tam jsme braly medaili," smála se Rašková při vzpomínce na úspěšná působení týmu na Ostrava Cupu, turnaji v Liberci či středoškolském mistrovství.

Hrdá mohla být i jako maminka na svou dceru Natálii, která nezapřela basketbalové geny a prosadila se do All Stars turnaje, což je výtečný individuální úspěch této mladé reprezentantky. „Něco v ní asi opravdu bude," pousmála se Iveta Rašková.

Kadetky tak završily své účinkování v této kategorii. Příští sezonu už několik hráček z týmu 
z věkových důvodů odejde, půjde vesměs o hráčky základní sestavy a opory.

VÝSLEDKY MČR
1. semifinále: Žabiny Brno – USK Praha 56:32 (27:16)

2. semifinále: Sparta Praha – BK Havířov 66:57 (43:28)
Havířov: Kubíčková 18, Kopecká 16, Smutná 9, N. Rašková 8, Holcová 4, Botková 2, Paťorková, Popelková, Menšíková, Lacinová, Liová, Dvořáková.

Finále: Žabiny Brno – Sparta Praha 93:57 (46:25)

O 3. místo: BK Havířov – USK Praha 65:50 (32:26)
Havířov: Smutná 22, Kubíčková 14, Kopecká 10, Holcová 6, N. Rašková 4, Paťorková 4, Popelková 3, Botková 2, Menšíková, Lacinová, Liová, Dvořáková.

Konečné pořadí: 1. Žabiny Brno, 2. Sparta Praha, 3. BK Havířov, 4. USK Praha.
All Stars: Jindrová (Sparta), 
N. Rašková (Havířov), 3. Šípová (USK), Brabencová, Vitulová (obě Žabiny).