Do sezony však vstoupí se značně pozměněným kádrem, který nově vede Hynek Plášek, neboť Pavel Kožušník u týmu jako trenér skončil. „Někdo to možná vnímal tak, že letní příprava nebyla postavená úplně nejlépe. Nebrali jsme to však pouze jako letní přípravu, ale také jako budování úplně nového týmu do sezony,“ uvedl Plášek, ještě nedávno aktivní hráč Torpeda.

Do přípravy se zapojilo okolo čtyřiceti hráčů, z nichž trenéři nakonec vybrali 25 vyvolených. „Necháváme si ještě prostor pro dlouhodobě zraněné, kteří s námi nemohli absolvovat celou letní přípravu. Skoro celý tým tak máme utvořený, ale ještě je pár hráčů na hraně sestavy,“ přiznal Plášek.

Jasno je na pozici gólmanů, kde se o místo budou dělit Stefan s Jasiokem. V obraně však chybí dva pilíře zadních řad – Vlach a Kučera. První z nich má velké pracovní vytížení, druhý studijní povinnosti. „Je to ztráta, oba by totiž kvalitou patřili k nejlepším bekům celé soutěže,“ říká Plášek.

Návrat odchovance

Na soupisku se zatím nevešel ani nejproduktivnější hráč Exelsioru z loňské sezony Klimeš. „Studijní povinnosti jej zavály do Olomouce. Sám tak pořádně neví, jak to na škole bude fungovat,“ uvedl kouč Torpeda, který zatím kvůli zdravotním problémům nemůže počítat ani s útočníkem Filipem. „Ale o oba velmi stojíme,“ dodal.

Trenérům se v přípravě povedlo zapojit do týmu mladé hráče, Torpedo navíc přivítalo i jednu velkou posilu. Do Havířova se vrátil loňský extraligový šampion s Vítkovicemi Matěj Černý. „Má velké zkušenosti, bude pro nás důležitý. Myslím si, že díky jeho přednostem si v sezoně do tabulky připíšeme nějaké body navíc,“ komentuje Plášek příchod havířovského odchovance.