Letošní ročník Kahance se jel jako součást evropského poháru, proto se jej účastnilo více jezdců ze seriálu IRRC. 

Nedělním závodům přálo počasí. Diváci ocenili napínavé momenty, které se odehrávaly snad ve všech kubaturách. 

Závody se jely v devíti třídách, nejúspěšnější závodníci byli tito:

125 Sportproduction: 1. Marek Zima, 2. Eduard Werner, 3. Ivo Doležal

125 GP: 1. Christopher Eder, 2. Michal Savinkov, 3. Tommy Bergstedt

250 CRR: 1. Petr Kunz, 2. Petr Křen, 3. Karel Matuš

Volná do 600 ccm: 1. Ilja Caljouw, 2. Jua Kallio, 3. Richard Sedlák

Volná nad 600 ccm: 1. Didider Grams, 2. Danny Webb, 3. Marek Červený

Supermono: 1. Marek Němeček, 2. Daniel Zornweg, 3. Karel Kalina

Twin: 1. David Hanzalík, 2. Petr Najman, 3. Marek Stibor

IRRC Supersport, 1. jízda: 1. Mathieu Lagrive, 2. Laurent Hoffman, 3. Bian Pierre Yves

IRRC Supersport, 2. jízda: 1. Jonathan Goetschy, 2. Bian Pierre Yves, 3. Mathieu Lagrive

IRRC Superbike, 1. jízda: 1. Danny Webb, 2. Didier Grams, 3. Emo Kostamo

IRRC Superbike, 2. jízda: 1. Danny Webb, 2. Didier Grams, 3. Emo Kostamo

Kompletní výsledky jsou zde

Pořadatelé udělali opět vše pro maximální bezpečnost samotných jezdců i návštěvníků. Nechyběla ani policejní kontrola na alkohol. A u jednoho dechová zkouška skutečně prokázala 0,45 promile. Závodník byl okamžitě ze závodu vyřazen. 

Bitva o Zlatý kahanec se vedla až do posledního momentu. V posledním závodě nejsilnějších strojů o něj svedli boj německý závodník Didier Grams, kterému trofej vždy unikla. A nejinak tomu bylo i v neděli. Přestože dal do závodu vše, v jednom kole byl přece jen rychlejší jeho mladý konkurent z Velké Británie Danny Webb. 

Kahanec se uděluje závodníkovi, který v závodním dni dosáhne nejvyšší průměrné rychlosti. 

Bohužel, právě v tomto posledním závodě, v jeho posledním kole, došlo k nehodě. Jeden tuzemský závodník, Martin Sucháček z Opavy, jedoucí na stroji BMW S1000RR, havaroval na vrcholu Bludovického kopce. Závod byl okamžitě zastaven. První pomoc mu poskytli zdravotníci držící službu na okruhu, kteří jej poté předali letecké záchranné službě. "Pacient byl v době ošetřování při vědomí. Utrpěl středně těžké poranění, ve stavu, který neohrožoval jeho život, byl transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě," informoval Deník mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

„Letošní závody proběhly velmi dobře. Jsme spokojení, byť jsme v samém závěru měli jedno zranění a doufáme, že to všechno dobře dopadne,“ hodnotil šéf Kahance Petr Hrabčák.

Spokojení byli i samotní závodníci. „Udělal jsem jednu chybu, kvůli které jsem ztratil čas, ale dokázal jsem se vrátit zpátky do závodu a jsem samozřejmě rád za výsledek,“ řekl celkový vítěz Danny Web.

„Do Těrlicka se vždycky těším. Je to zajímavý a rychlý okruh. Měl jsem tvrdé soupeře. Cítil jsem, že mám dobrý den. Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát aspoň v posledním závodě,“ netruchlil Didier Grams, jemuž celkové prvenství o fous uniklo.

„Já jsem zase rád za třetí místo, protože jde o body do seriálu IRRC, kde jsem byl už několikrát čtvrtý. Závody jsem si užil. Snažil jsem se držet kluků přede mnou, kteří jeli opravdu rychle. Pak už jsem si jen kontroloval náskok před jezdci za mnou,“ vysvětlil Čech Marek Červený.