Baníkovci po utkání s Duklou, kde vydřeli těsné vítězství, zajížděli v sobotu na horkou valašskou půdu, kde svedli v minulosti s domácím Zubřím řadu skvělých a památných duelů, zejména v play off.

Valaši však letos procházejí jakousi konsolidační sezonou a do své síly z let minulých mají pořádně daleko. Karvinští toho využili.

„Už v první půli jsme mohli snaživému soupeři odskočit. Vedli jsme o tři čtyři góly, ale pokaždé jsme Zubří vrátili do hry vlastní nedisciplinovaností,“ připomněl trenér HCB Marek Michalisko pět vyloučených karvinských hráčů během prvního poločasu.

„Tím jsme Zubří dostávali zpět do hry. Sedmnáct inkasovaných branek za poločas bylo dost,“ uznal Michalisko.

V kabině si hráči vysvětlili, že s takovou hrou uspět nemohou. „Druhá půle už proběhla podle našich představ. Vyloučeni jsme byli už jen dvakrát, kontrolovali hru. Značnou část branek jsme dali při hře sedm na šest. Proti Zubří jsme ji ještě nepraktikovali, tak jsme to chtěli vyzkoušet,“ přiblížil Michalisko.

Jeho tým po přestávce směřoval k jasné výhře. Opět si vypracoval tříbrankové a větší vedení a tentokrát už jej udržel.

Neudržitelný Zbránek dal 10 gólů

O polovinu všech karvinských branek se postarala křídla. Jan Zbránek řádil, vsítil deset gólů. Miroslav Nedoma přidal dalších šest. „Proměňovali jsme brejky, ale hodně jsme zakončovali právě i při té hře sedm na šest, kdy se klukům dařilo dohrávat akce do křídel. S výhodou jednoho muže v poli tam vždy vznikne mezírka,“ pochvaloval si trenér Baníku.

Utkání označil za náročné. „Zubří bojuje stejně jako Dukla o samotné play off. O to, jak se bude sezona hodnotit. Nebylo to snadné, ale myslím, že jsme se s tím popasovali skvěle. Uzavřeli jsme tím náročný venkovní program, kdy jsme hráli postupně v Plzni, Praze a Zubří. Teď si snad trochu odfrkneme,“ vyhlíží už Michalisko domácí zápasy, ve kterých bude Baník proti Brnu a opět pražské Dukle vysokým favoritem.

Příprava směřuje na play off

Do konce základní části schází už jen tři kola. Karvinští se tedy mohou začít soustředit na nejdůležitější část sezony. Zkusí opět soupeře v boji o medaile něčím překvapit? „Máme čas, ale tentokrát z našeho arzenálu žádnou novinku vytahovat nebudeme. Ono úplně postačí, když se zdokonalíme v té hře sedm na šest. Loni jsme tím soupeře dokázali překvapit, ale letos už na to jsou všichni připravení a někteří to i aktivně hrají. Když tu hru vyladíme, budu spokojen. Není třeba vymýšlet zase něco nového, ale nikdy neříkej nikdy,“ nechal si Marek Michalisko zadní vrátka pro eventuální užití nějaké systémové novinky.

ROBE Zubří – Baník Karviná 29:34 (17:18)

Sled: 4:3, 5:6, 9:9, 11:13, 12:16, 15:17, 18:20, 20:21, 20:25, 23:29, 25:31, 27:32. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 3/3:2/1. Vyloučení: 5:7. ČK: 33. Zeman (Z). Diváci: 942.

Nejvíce branek Zubří: Korbel 9, Válek 5, Hrstka 4/3.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Zbránek 10, Nedoma 6, Monczka 5, Brůna 4, Chudoba 2, Piatek 1, Jan Užek 4, Jiří Užek, Nantl, Solák 2, Mucha, Zamarski, Růža, Plaček. Trenér: Michalisko.