Hráči karvinského Baníku mají v těchto dnech napilno. V pondělí se o půl páté ráno vrátili z maďarského Balatonfüredu, kde v neděli hráli odvetu evropského Poháru EHF, a už ve středu se vypravili do Jičína, aby odehráli čtvrtfinále poháru domácího.

„Trochu jsem se obával toho cestování a únavy, ale ta na nás naštěstí nebyla vůbec znát. Během dvou dnů jsme zregenerovali po náročném zápase v Maďarsku a pohárové utkání zvládli skvěle. Vycházelo nám snad úplně všechno,“ pochvaloval si trenér baníkovců Marek Michalisko.

Jeho svěřenci měli Jičínu co oplácet, házenkáři z města blízko legendárního lesa Řáholce jsou totiž zatím jediní, kdo české mistry v extraligové sezoně porazil. O motivaci tedy měli baníkovci postaráno.

V úvodním ligovém utkání neuhlídali svého bývalého hráče Ondřeje Šulce, ten se tentokrát výrazněji neprosadil, a Martina Kovaříka. Ten obstarával za Jičín góly i nyní, zůstal však ve svém týmu osamocen. „Začátek byl ještě vyrovnaný, od stavu 5:5 jsme ale dali šest branek za sebou, Jičínu jsme odskočili a pak už vlastně dotáhli vedení až do konce. Zkoušeli jsme si hru sedm na šest i šest na šest a skórovali,“ rekapituloval Michalisko.

I když to očekával, žádný zádrhel se ve hře jeho týmu neobjevil. Karvinští postupně navyšovali vedení a bezpečně dotáhli zápas k postupu mezi nejlepší kvarteto. Na rozdíl od minulé sezony se čtvrtfinále tentokrát nehraje na dva zápasy.

„Přijeli jsme si pro postup, chtěli jsme se vyvarovat toho, na co jsme doplatili v září a nenechali se překvapit,“ líbilo se Michaliskovi počínání jeho svěřenců.

Pochválil i dorostence Davida Růžu, Jana Muchu a Alexandra Zamarského. „Chtěli jsme dát větší šanci našim mladým, a když říkám mladým, tak mezi ně už nepočítám třeba Soláka či Nantla, kteří jsou ještě pořád mladí, ale už je beru jako stabilní členy sestavy. Mám na mysli vyloženě naše dorostence,“ přibližoval trenér Baníku.

Záměr mu vyšel, všichni, kterým chtěl dát větší minutáž, si zahráli dosytnosti a Karviná během utkání neřešila vážnější problém. Naopak si s chutí zastřílela.

Dát venku 37 branek, ještě k tomu na obvykle horké půdě kvalitního Jičína, to je „slušná prácička“. Jen to dokumentuje ofenzivní snahu karvinského týmu, kterému to na cizích palubovkách střelecky šlape. Jen namátkou připomeňme 41 gólů v derby na půdě Frýdku-Místku.

Ve venkovních zápasech se Baník pokaždé přenesl přes hranici třiceti gólů, s jedinou výjimkou právě v úvodním extraligovém kole v Jičíně. „Máme ofenzivní mužstvo, tak proč toho nevyužít?“ ptá se správně Marek Michalisko.

Měření sil s Jičínem bude pro hráče HCB pokračovat už tuto neděli, kdy se oba týmy střetnou na karvinské palubovce už v rámci 12. kola Strabag Rail extraligy. Začíná se tradičně v 10.30 hodin.

Ronal Jičín – Baník Karviná 28:37 (11:19)

Sled: 0:2, 5:4, 5:11, 6:15, 10:17, 12:20, 15:24, 17:28, 19:32, 22:35, 25:36. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 1/1:4/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 386.

Nejvíce branek Jičína: Kovařík 7, Drbohlav 4.

Karviná: Mokroš 1, Marjanovič – Zamarski 1, Mucha 2, Růža 2, Piatek 1, Plaček 2, Brůna 6, Monczka, Chudoba 4, Drzyzga 3, Užek 8/3, Solák 2, Nantl 3, Nedoma 2. Trenér: Marek Michalisko.