Pro hráče havířovského Baníku by to byla již sedmá účast na paralympiádě v kariéře! „Získal jsem zase nějaké body do žebříčku a jsem přesvědčen, že nominace do Tokia mi už neunikne,“ mohl se po asijském turné usmívat Karabec.

V Japonsku se hrálo právě v Tokiu a Karabec tam odletěl společně s dalším havířovským hráčem Danielem Horutem. Ten v Japonsku prohrál ve čtvrtfinále s Angličanem Bayleym 0:3.

Těšíňané inkasovali pětkrát, ale o tolik horším týmem nebyli.
Těšín inkasoval góly jako z Ligy mistrů

Karabcovi se naopak v Tokiu dařilo a skončil třetí. „Ale mohl jsem vyhrát aspoň semifinále. Neproměnil jsem tam tři mečboly. Škoda,“ zalitoval Karabec po porážce od Thajce Philaponga, s nímž ztratil pátý set 16:18.

Pak v soutěži družstev přidal společně s Angličanem Kimem Daybellem  zlato a spravil si náladu.

V Japonsku startovalo 180 hráčů z 23 zemí. Podobně početně obsazený turnaj se konal i následně v thajském Bangkoku.

V Tokiu skončil třetí.Zdroj: archiv

A zde si Ivan Karabec spravil náladu. Vyhrál jak ve dvouhře kategorie M10, tak společně s Kristiánem Jelínkem a Rusem Ivanem Karpovem v družstvech.

„Boj o paralympiádu beru fakt vážně a turnaj v Bangkoku mi vyšel perfektně. Přičítám to ale tomu, že už jsem si zvykl na časový posun, dostatečně se aklimatizoval a bylo to znát,“ mínil Karabec.

Ve finále dvouhry se utkal paradoxně s Angličanem Daybellem, se kterým v Tokiu vyhráli družstva. Karabec předvedl skvělý obrat, když prohrával 1:2 na sety, ale dokázal stav zvrátit na 3:2. „My se spolu na dálku pereme o osmé místo na světovém žebříčku, takže teď jsem něco bodů proti němu nahrál,“ pravil spokojeně Karabec.

Jeho kolega Horut skončil ve čtvrtfinále. Karabec pak ještě spolu s Kristiánem Jelínkem spojili síly s Rusem Ivanem Karpovem a vyhráli soutěž družstev. Ve finále zdolali Angličany v čele s Daybellem. „On dal přednost národnímu týmu. Ve skupině jsme sice lehce zaváhali a jedno utkání prohráli, ale pak jsme si postup stejně zajistili. Ve finále proti Thajsku bylo důležité, že se nám podařilo vyhrát čtyřhru. Pak už to šlo jako po másle,“ dodal Ivan Karabec.

Datyně podaly i ve druhém kole soutěže snaživý a svědomitý výkon. Už to stačilo i na bodové ohodnocení.
Datyně mají první bod. Trenér si jej cenil
Bohumínští fotbalisté schytali na úvod soutěže pořádný debakl.
Facka na úvod. Bohumín dostal doma šestku