Takřka stovka mladých karatistů pod vedením trenéra Marka Franty se vydala letos na krásné a prosluněné mořské pobřeží do chorvatského Drveniku. „Prožili jsme fantastický týden plný sportu, her a legrace, která je v našem klubu každodenní součástí,“ dodal spokojeně první muž havířovského karate.

Po náročné závodní sezoně, ve které získali závodníci klubu 10 medailí z mistrovství světa Shotokan a několikrát byli vyhlášení nejlepším klubem karate na mezinárodních turnajích, si to mladí karatisté SKK Budo zasloužili.

Havířovská výprava načerpala v Chorvatsku síly do nové závodní sezony.

„Vidím, jak se celý rok maká na tréninku a jak závodníci neskutečně dřou v tělocvičně, takže bylo na konci sezony třeba obrátit kartu a zvolnit. V žádném případě jsme ale nepřestali cvičit, pouze jsme si vyčistili hlavy, abychom nabrali chuť a motivaci do další práce,“ vysvětluje Franta, který dětem zajistil týden zábavy u moře.

„Poděkování za podporu patří zejména Nadaci OKD a městu Havířov, díky kterým si početná výprava karatistů užila perfektní průběh soustředění doplněný o různé akce, jako byla celodenní pirátská plavba po moři, adrenalinové vodní atrakce, večerní hry a turistické výšlapy,“ přibližuje Franta.

Nejmladšímu karatistovi výpravy byly čtyři roky, nejstaršímu padesát let a všichni si chorvatské moře užili. „Jsme jedna velká sportovní rodina. Rád bych všem poděkoval za úžasný týden, hlavně mým kolegům trenérům, kteří mi skvěle sekundovali,“ doplnil Franta a upozornil, že klub pořádá nábor nových členů do svých řad.

Děti a mládež od čtyř let se mohou přijít podívat do nové tělocvičny (ulice Dlouhá třída – OD Permon) na náborové kurzy, které probíhají celé září od 16.30 hodin. Tréninky pro nové zájemce budou prvních čtrnáct dní probíhat zdarma.