Šeda je už stabilním článkem sestavy, která v letošní sezoně znovu zaznamenává velký úspěch, a sice účast v play off. Loni tým trenérů Vítka a Wlacha nestačil na suveréna z Opavy B, letos může loňskou sezonu trumfnout, protože soupeřem ve vyřazovací části je poněkud „hratelnější" Šumperk.

„Pokud by se nám povedlo přes Šumperk projít, tak bychom tu minulou sezonu ještě překonali, což by bylo vynikající. Byla by to vlastně nejúspěšnější sezona v historii klubu," přemýšlel Karel Šeda po sobotním utkání se Šlapanicemi, které před zraky svých rodičů se svým týmem smolně prohrál 82:83.

Karle, co byste řekl k tomuto utkání? Za výkon se určitě nemusíte stydět…
To nemusíme, ale mrzí nás, že jsme nevyhráli. Odehráli jsme proti prvnímu celku dobrý zápas, na konci jsme měli trochu smůlu. V posledních sekundách stříleli hosté po faulu šestky a rozhodli.

Rodiče, kteří tady dnes byli, se na vás chodí dívat pravidelně?
Jsou tady často. Při zápasech je vnímám, jak povzbuzují. Doufám, že s letošní sezonou jsou spokojeni, i když jsme to proti Šlapanicím nakonec nedotáhli.

Jak vlastně prožíváte letošní sezonu? Už jste se stal plnohodnotný členem týmu, dáváte dost bodů…
Já jsem spokojen. Je to moje druhá sezona, kdy dostávám od trenérů více prostoru, a daří se nám jako týmu. To je nejpodstatnější.

Jaké máte v basketu cíle?
Nad tím jsem ještě moc nepřemýšlel. Zatím jsem v Karviné spokojený. Doma je doma a hlavně - přednější je stejně škola. Jsem totiž prvním rokem na obchodně podnikatelské fakultě, takže se soustředím dost na studium.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.