„Karneval pořádáme pro naše děti, aby si užily trochu zábavy. Míváme ho na konci roku, ale tentokrát nebyla 20. prosince volná ledová plocha, takže jsme ho posunuli až na 9. ledna," vysvětluje předsedkyně SKK Karviná Monika Šimrová.

Činovníci klubu pořádají karneval uprostřed sezony, kdy děti potřebují také trochu relaxace a rozptýlení, než jen neustálý dril na ledě. A z tohoto pohledu splnila akce svůj účel. „To rozhodně. Děti se vydováděly, všechny přišly s maskami. Uspořádali jsme pro ně i nějaké soutěže, jako objíždění kuželů a tak. Po krátkém asi dvacetiminutovém programu jsme měli všichni asi hodinku na ledě jako veřejné bruslení, kterého se zúčastnili i rodiče a bylo to fajn," přiblížila Šimrová.

Na začátku předvedly svá vystoupení Karolína Mžiková a Simona Krkošková, děvčata, kterým se letos na závodech až tolik nedařilo. „Proto také obě holky dostaly příležitost zajet si volnou jízdu s obecenstvem znovu a zajely ji bezchybně. Domácí led bez rozhodčích je holt poznat," usmála se Šimrová.

Karvinské děti se vydováděly na ledě.

Děti karvinského klubu jsou v půlce sezony. V letošní sezoně mají ti nejlepší za sebou šest závodů, ten poslední v roce 2015 proběhl v Havířově a jednalo se o tradiční závod pod názvem Havířovská růže.

Z Karviné se do sousedního města vypravilo deset závodníků včetně tří dětí, které jsou ještě v přípravce, a výsledky byly povzbudivé. Mezi žačkami si třetí místo vyjela Klára Kaláčová, mezi žáky také třetí místo Marek Hanzlík, mezi mladšími žáky páté místo Sebastián Malczyk, mezi nejmladšími žáky druhé místo Damián Malczyk a v nejmladších žačkách byla šestá Simona Krkošková.

Také další děti byly vidět, Karolína Mžiková skončila šestá (nováčci dívky), Marcel Novák vyhrál (nováčci chlapci), a v nejmladších žačkách byla Aneta Gilová třetí, Laura Kotyzová pátá a Tereza Kozelková šestá. V přípravkách vyhrála volnou jízdu Michaela Staníčková.

První závod letošního roku, kterého se karvinské děti zúčastnily, byl Dragon Trophy Brno, kam odjeli pouze chlapci, neboť děvčata onemocněla. V kategorii mladších žáků skončil Sebastián Malczyk třetí a nováčky chlapce vyhrál Marcel Novák.

„Do konce sezony nás čekají ještě dva závody v Uherském Brodě a Novém Jičíně a pak už mistrovství republiky žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva v Plzni. Pořád doufáme, že se tam někdo od nás probojuje. Anetka Gilová to má mezi dívkami v republikové konkurenci strašně těžké, ale mohla by zabojovat. Damián Malczyk by tam startovat měl," vkládá Monika Šimrová naděje do těchto dvou dětí.