Ve finálové sérii s Plzní vedou 2:1 na zápasy a dnes mohou přidat poslední výhru potřebnou k dosažení titulu.

„Oba týmy sehrají v jedenácti dnech čtvrté vzájemné utkání. Do toho cestování, není to zrovna jednoduché,“ přemýšlí trenér Karviné Marek Michalisko.

Ten se domnívá, že alfou a omegou dnešního středečního duelu bude to, jak to který hráč ustojí v hlavě. „O tom to bude. Vedeme 2:1, ale nesmíme si připouštět, že je hotovo. Plzeň už prohrát nemůže, to jí ale může pomoci. Může hrát uvolněněji. Já osobně čekám ještě těžší utkání, než bylo to třetí v Plzni,“ přiznal bez obalu Michalisko.

Jeho tým zatím naplňuje scénář z loňského finále. Tam také jednou vyhrál v Plzni. „Jestliže chcete titul, musíte vyhrát i na palubovce soupeře. To jsme věděli, a s tím jsme šli do finálového souboje. Nepovedlo se nám to v prvním utkání v Plzni, ale povedlo se nám to ve třetím utkání a nyní máme jedinečnou šanci slavit před našimi fanoušky,“ vykládá Michalisko.

Právě ty po utkání v Plzni ocenil. „Vytvořili nám tam domácí prostředí, přehlušili domácí přesilu. Cítili jsme se tam opravdu jako doma, klukům to na palubovce nesmírně pomohlo. Vlilo nám to do žil další energii,“ pochvaloval si kouč Baníku.

Dá se čekat, že podobně jako ve druhém utkání minulý týden bude i dnes hala vyprodaná. „Ta šance je velká, věřím, že nám lidé pomohou. Kluci se ale musí od všeho oprostit, odehrát nejlepší zápas sezony, abychom dosáhli na titul. Plzeň je zahnaná do kouta a bude se rvát o naději. Musíme ze sebe dostat to nejlepší,“ burcuje své svěřence Marek Michalisko.

Jak velká bude dnes podpora z hlediště?

Čeká hodně těžké utkání. „Dopředu vím, že si projdeme těžkými pasážemi. Uvidíme, jaký bude vývoj utkání. Ideální by samozřejmě bylo navázat na to, co se nám povedlo v Plzni,“ usmál se.

Tam baníkovci nepustili domácího střelce Stehlíka k jediné brance. Příliš se neprosazovali ani ostatní. „Ale nezáleží na to, kdo nám dává góly. Musíme si v obraně opět počínat soustředěně, hrát pořád naplno. Za tak krátký časový úsek už se nedá na soupeře nic nového vymyslet, zkusíme prostě napodobit náš výkon z Plzně a uvidíme,“ říká Michalisko.

Zdravotní problémy nehlásí nikdo z hráčů. Karviná by tak měla být kompletní. „Jdeme do toho naplno. Věřím, že i kdyby někomu něco bylo, že to půjde zkusit. Na drobné šrámy už se ve finále nehledí,“ zakončil Marek Michalisko.

Dnešní zápas startuje v karvinské hale házené v 17 hodin za asistence televizních kamer ČT sport.