Kromě domácích – pátého týmu slovenské nejvyšší soutěže – se na palubovce objevil i pátý tým rakouské ligy Juri Union Leoben (dříve jej trénoval Ivan Hargaš) a HK Kopřivnice.

Baníkovci obsadili na turnaji druhé místo, když nejprve prohráli s domácím celkem 30:37. Přitom ještě ve 40. minutě vedli a pak nastřelili pět tyček za sebou, čehož Slováci využili k obratu skóre.

S rakouským Loebenem sehrála Karviná vyrovnanou partii a vyhrála 26:25. V tomto utkání odvedli hráči velmi dobrý výkon, v brance se blýskl Vít Schams a spoluhráče podržel.

V posledním střetnutí Baník jasně přehrál Kopřivnici 42:28. Tady zase prokázal své kvality mladý gólman HCB Daniel Nolč.

Karvinští na Slovensku nezklamali, navíc nejlepším střelcem turnaje se stal karvinský Michal Paululík.

„Ano, turnaj splnil naše očekávání," prozradil jeden z trenérů Baníku Lubomír Veřmiřovský. „Herně jsme se hodně posunuli. Chlapci předvedli solidní výkony, škoda jen zranění Slávy Mlotka," rekapituloval.

„Odzkoušeli jsme si dva druhy obrany, a to 1-5 a 2-4 a musím konstatovat, že chlapci to zvládali na výbornou. Mužstvo bych za výkony ocenil, protože jsme hráli jen v osmi hráčích do pole a třemi brankáři. Chyběli nám zranění pivoti Honza Užek a Libor Hanisch, a tak věřím, že až se uzdraví, budeme hrát dobrou házenou," hodnotil Veřmiřovský.

Baníkovci nyní pokračují v přípravě, dnes od 18 hodin se v hale házené utkají s druholigovým MHK Karviná, příští středu jedou do Ostravy.

V úterý 2. února odehrají doma se Zubřím čtvrtfinále Českého poháru.

Oldřich Horák