Tak například Miroslav Halama a Slavomír Mlotek odcházejí na hostování, jejich další působiště ještě nejsou definitivně známa. Nicolas Noworyta se na hostování v Hranicích vyhrál, v Karviné ale pokračovat nebude, neboť čerstvě podepsal smlouvu s týmem z Frýdku-Místku. Z hostování v Hranicích se vrátil i Artur Urbański, ale ten požádal Karvinou o rozvázání smlouvy a vrací se domů do Polska. Domů, v tomto případě do Srbska, se zase vrací Kosta Petrović.

O konci kariéry křídelníka Jana Sobola již Deník informoval. Bývalý reprezentant se po čtrnácti letech strávených ve Francii, Makedonii, Polsku a Slovensku vrátil domů, aby zde završil aktivní kariéru dalším titulem. Nyní bude v Karviné působit pokračovat jako trenér mládeže. Skončil i třetí gólman Jiří Tabara.

„Nemo" skončil

Průvan v hráčské kabině završuje jiný Srb, který už ale v Karviné zdomácněl. Po sedmi finálových účastech a pěti titulech v dresu Baníku odchází také brankářská legenda Nemanja Marjanović. Velký srdcař a zapálený hecíř bude podle trenéra Michala Brůny chybět nejen na hřišti, ale také v šatně. Pro tým byl prý vždycky velkou psychickou podporou.

„Nemo nás požádal o ukončení smlouvy. Je psychicky vyšťavený a zatím ani on sám neví, zda bude ještě hrát, třeba v jiném klubu. Dohodli jsme se a Nemo klub opouští. Není ale vyloučeno, že se do Karviné někdy v nějaké roli vrátí,“ prozradil trenér a prezident klubu Michal Brůna.

Fotogalerie: Házená Karviná (8. 6. 2022)

Hledá se druhý brankář a spojky

Ten připouští, že najít náhradu za osm hráčů (o odchodu Vojtěcha Patzela se vědělo již dříve) bude náročné. „Bude to radikální změna, i když stavební kameny týmu, zejména obrany, zůstávají. Doplňovat musíme hlavně v útočné části týmu, kde nám bude hodně chybět právě Vojta Patzel. Uvidíme, koho manažer přivede. Potřebujeme doplnit dvě až tři spojky. Spíš tři,“ řekl Brůna.

Připomněl také, že letošní sezonu hrál tým s pěti spojkovými hráči, což byl obrovský risk, který ale vyšel. „Podotýkám, že běžně je v týmu devět spojek,“ dodal.

O konkrétních jménech posil zatím mluvit nechtěl. Ta oznámí tým až v srpnu. Zatím Brůna prozradil pouze jména odchovanců, kteří začnou trénovat s A-týmem. „Je to křídelník Michal Folwarczný a Matěj Brychlec, který bude brankářskou trojkou. Do áčka se pořádně zapojí i Matěj Pelák, který už do něj nakukoval,“ podotkl Brůna s tím, že tým hledá k Petru Mokrošovi brankářskou dvojku.

Příští ročník s Prešovem

Řeč přišla také na novinku příští sezony české extraligy, a sice její doplnění o kvalitní slovenský mančaft z Prešova. Tatran dokonce kvůli svému zájmu hrát vedle slovenské i nejvyšší českou soutěž nabídl českým klubům za dlouhé cestování k zápasům na východ Slovenska finanční kompenzaci!

Michal Brůna možnost utkat se v lize s tak dobrým týmem, jako je Prešov, vítá. „Bude to super zahrát si s takovým soupeřem. Profitovat z toho budou hráči, kteří poměří síly s vysokou kvalitou, i diváci, kteří by měli vidět zase výbornou házenou,“ uzavřel prezident HCB Karviná a trenér v jedné osobě Michal Brůna.