Orlovští získali také jednu výhru, a to nad béčkem Polabin, které porazili 6,5:1,5. V týdnu si navíc předehráli zápas se Slavií Kroměříž, nad kterou doma vyhráli 5:3.

Třetí kolo je na programu 25. listopadu. Karviná v něm zajíždí do Frýdku-Místku, kde bude hrát s Beskydskou školou B.

ŠK Karviná – ŠK Zlín 5,5:2,5

Za Karvinou vyhráli Marián Jurčík, Martin Jurčík, Mateusz Kolosowski, Jaroslav Sobek a Josef Lys. Remizoval Jaroslav Olšar.

„ Zlín přijel bez Adama Roubala (byl na svatbě a nestačil přijet – pozn. aut.), což nám pomohlo. Výsledek vypadá výrazně, ale na šachovnicích se urputně bojovalo," prozradil předseda Karviné Jaromír Canibal.
Po třech hodinách neústupných partií to bylo 1:2. Následně Sobek aktivní hrou získal převahu a Koutný se před matem vzdal (2:2). Na prvních dvou šachovnicích získali domácí iniciativu a trpělivě dovedli své partie k výhře. „Naše aktivita rozhodla o cenném vítězství," domníval se Canibal.

ŠK Polabiny B – Slavia Orlová 1,5:6,5

Za Orlovou zvítězili Alexej Kislinský, Eduard Andreev, Vladimír Talla, Rostislav Kuboš, Karolina Olšarová, Lumír Mrázek, remizoval Pavel Zabystrzan.

Slavia Orlová – Slavia Kroměříž 5:3

V tomto utkání vyhráli Alexej Kislinský, Rostislav Kuboš a Lumír Mrázek. Půl bodu za remízy přidali Eduard Andreev, Vladimír Talla, Pavel Zabystrzan a Karolina Olšarová.

Oldřich Horák