Ve středu doma mečbol nevyužili, prohráli po sedmičkovém rozstřelu, ale už si ověřili, že v Plzni mohou uspět. Minulý týden tam vyhráli třetí zápas série 29:22, když měli celý zápas navrch. Nikde není psáno, že by se jim to nemohlo povést znovu.

„Jak jsem říkal před naším domácím zápasem, rozhodovat bude hlava. Bohužel jsme to před našimi fanoušky nezvládli. Hlava bude rozhodovat i v Plzni,“ ví trenér Karviné Marek Michalisko, že jeho tým čeká enormně těžký zápas.

Psychická výhoda se totiž po středeční výhře Plzně přestěhovala na stranu Západočechů. „Nevzdáváme se, pod tlakem budou i oni. Stojí před stejnou situací, mohou slavit doma. My věříme, že jim to překazíme. Už jsme tam vyhráli. Stejně jako mohla Plzeň u nás hrát uvolněně, můžeme tam teď hrát podobně i my,“ míní Michalisko.

Jeho svěřenci předvedli ve čtvrtém utkání velkou morální sílu. I když se jim nedařilo v útoku, dokázali 10 minut před koncem zabrat a zlikvidovat čtyřgólový náskok Plzně. Dotáhli se na stav 29:29 a rozhodovaly sedmičky.

V neděli budou v Plzni rozhodovat maličkosti. Třeba úspěšnost gólmanů při sedmimetrových hodech.

„Oba týmy moc chtějí ten titul. Naši kluci bojují, je to oslava házené. U nás byla Plzeň šťastnější, teď bychom to mohli být my. Zklamání po utkání jsme samozřejmě cítili, ale to přejde a jedeme dál. Únava leží na obou týmech stejná, budeme bojovat,“ slibuje karvinský kouč.

Do Plzně vyrazili baníkovci už dnes. „Vždy jezdíme předem. Věřím, že jsme se dali dokupy a v neděli se pokusíme o to, co se nám povedlo minulou neděli,“ dodává.

Může Baník svého soka něčím překvapit? „Není čím, oba týmy se už dokonale znají. My čerpáme poznatky ze všech zápasů, ale to Plzeň určitě také. Musíme dál makat a věřit,“ zakončuje Michalisko.