Zatímco Slovan Havířov získal cenné body s Orlovou B, Karviná a Baník Havířov prohrály. Baníku to vadit nemusí, drží se na výborném třetím místě, zato karvinští hráči klesli na poslední pozici v tabulce.

Slavia Orlová B – Slovan Havířov 2,5:5,5

Papírově vyrovnaný zápas se naklonil na stranu Slovanu po třech hodinách hry, kdy zvítězili kapitán vítězů Jozef Valenčík a Eneasz Wiewiora. Baník tak urval potřebný základ k pozdější výhře. „Dost partií bylo vyrovnaných, což dokládá i výsledek. V té poslední potvrdil naše vítězství na první šachovnici Vlastimil Neděla a bodově jsme se tak dotáhli na Orlovou,“ pochvaloval si Valenčík. Všichni Havířované bodovali.

Body: Zabystrzan, Šrámek, Sikora, Horváth a Neumann po 0,5 – Neděla, Wiewiora a Valenčík po 1, Jaworski, Szczepanek, Pacl, Kaminský a Ovesný po 0,5.

Baník Havířov – Sokol Vrbno p. P. 3:5

Druhému zástupci z Havířova se už tolik nedařilo. Svou partii zvládl jen Jan Ramík. Baníkovci mohou litovat, že podlehli soupeři, který je až sedmý. V případě výhry by se totiž dotáhli na vedoucí duo Poruba B – Třinec B na rozdíl pouhých dvou bodů.

Body: Ramík 1, Kičmer, Funiok, Baier a Bulawa po 0,5 – Luch, Vaněk a Tustanowski po 1, Dubinski, T. Zdražil, J. Zdražil a Máj po 0,5.

Slavoj Poruba B – ŠK Karviná 6:2

Jasným favoritem utkání byl vedoucí celek tabulky, který nastoupil v nejsilnější sestavě a podle toho dopadl i výsledek. „Ale tak jednoznačné to nebylo,“ namítl kapitán hostí Lubomír Zimniok. „Bojovali jsme a partie byly dramatické,“ dodal. Zajímavostí duelu je fakt, že ani jedna partie nedopadla smírem. Vždy někdo vyhrál.

Karviná se prozatímním posledním místem nenechává deprimovat. „Soutěž je nesmírně vyrovnaná a na páté místo ztrácíme jen bod. Po těžkém losu v prvních čtyřech kolech nás už čekají relativně příjemnější soupeři,“ míní Zimniok.

Body: Murdzia, Klíma, Malý, Veselý, Očkay a Kudla po 1 – Sobek a Gnida po 1.

Oldřich Horák