Ti obhajují titul a společně s nimi budou v akci i zbylé dva týmy z Moravskoslezského kraje - Frýdek-Místek a Kopřivnice.

Extraligová soutěž se dočkala titulárního sponzora. Nedávno nově zvolená exekutiva Českého svazu házené se dohodla na spolupráci se stavařskou firmou Strabag Rail, jejíž název elitní soutěž mužů ponese.

„Slibujeme si od toho rozvoj českého házenkářského prostředí. I díky této nové spolupráci máme od České televize garantováno pětadvacet přímých televizních přenosů v atraktivním středečním vysílacím čase,“ uvedl člen exekutivy s odpovědností za marketing a komunikaci Vojtěch Srba.

Házenkáře čeká obhajoba prvenství.Zdroj: Ivo Dudek

Právě fakt, že se svazovým funkcionářům povedlo dostat zpět do vlastních rukou marketingová práva, se v házenkářském plénu považuje za největší úspěch nově zvoleného svazového vedení.

„Začátkem roku došlo ke zcela nepochopitelnému převodu komplexních marketingových práv na třetí osobu, což minulá i současná exekutiva zpochybnily. Smlouva o jejich převodu absolutně neodpovídá představám stávající exekutivy o tom, jak by měl fungovat vztah mezi Českým svazem házené, respektive jeho obchodní společností, a agenturou, která by držela všechna práva ČSH – od mládežnických reprezentací přes extraligu a nejvyšší ženskou ligu až po reprezentaci seniorskou,“ uvedl nově zvolený prezident ČSH Jaroslav Chvalný. Svaz od smlouvy odstoupil.

Baníkovce čeká perná práce. Na mistra se chce každý vytáhnout.Zdroj: Ivo Dudek

Očekává se, že největšími soupeři obhájců titulu bude tradičně pražská Dukla, vicemistr z Plzně a Valaši ze Zubří. Nováčkem je Litovel, soutěž v základní části odehraje tradičních 22 kol a následovat bude play-off, tentokrát s jednou změnou, a sice střídáním pořadatelství v každém zápase.

Karviná je připravena

Tradiční bašta české házené znovu ožívá. Karvinský klub si letošním titulem na sebe upletl bič. „Jestliže loni bylo naším cílem semifinále, pak letos to musí být medaile. Samozřejmě doufáme v obhajobu titulu,“ připustil prezident karvinského klubu Roman Mucha, pod jehož vedením se klub výrazně zvedl, a to hlavně ekonomicky.

Jan Užek dokáže projevit emoce.Zdroj: Ivo Dudek

„Protože se soutěž vyrovnává, čekáme náročnější sezonu, než byla ta předchozí. I proto hodláme do zápasů zapojit více hráčů a rovnoměrněji tak rozložit síly. I vzhledem k faktu, že nás čeká Pohár EHF,“ připomněl.

Mucha nezapomněl zdůraznit, že titul po dlouhých osmi letech je společným dílem všech, kteří podporují karvinskou házenou. „Včetně našich partnerů,“ dodal.

Do nové sezony vstupuje klub s novým logem, které detailněji vystihuje progresivní posun karvinské házené.
„Co se týká přípravy, absolvovali jsme kondiční soustředění v Beskydech a herní soustředění v Chorvatsku u moře,“ informoval hlavní trenér Marek Michalisko.

Vrcholem příprav byla účast Baníku v Česko-slovenském poháru v Prešově, odkud si přivezl druhé místo.

Fandové Baníku jsou tradičně osmým hráčem mužstva.Zdroj: Ivo Dudek

Do karvinského kádru se nově začlenili kromě dorostenců Krainy a Muchy také spojky Radim Chudoba a Ivan Stojanovič, se kterými se počítá do základu.

„Radima známe, o jeho kvalitách není třeba spekulovat. Jako místní odchovanec dokonale zná zdejší prostředí a pomůže nám, stejně jako Srb Stojanovič. Má sílu, a my potřebujeme podpořit střelbu z dálky a přitvrdit v obraně,“ uvedl Michalisko.

Ilustrační foto
Falešní zaměstnanci pošty nabízejí kšefty s energiemi
Lukáš Budínský a spol. nabírají formu.
Nastolili karvinští fotbalisté cestu vzhůru?