Karvinští nezachytili začátek a celý poločas doháněli minusové skóre. Skřípalo jim to v útoku, kdy neproměňovali šance, což hostům umožňovalo chodit do rychlých protiútoků. Přesně o to jim šlo, protože na tom mají postavenou taktiku.

Baníkovcům se nedařilo ani v obraně. „Tam byl dnes zásadní rozdíl. Výkon obran byl stěžejní. Lovosice bránily dobře, naši hráči měli problém se prosadit. Naopak naše obrana nehrála tak, jak jsme si představovali a jak jsme se připravovali. Nezdvojovali jsme a dostávali jsme branky právě ze situací, na které jsme se předem připravovali,“ smutnil trenér Karviné Michal Brůna.

Jediné, co Baníku šlo, byla hra křídel. Jak Nedoma, tak Skalický na druhé straně skvěle proměňovali, bohužel v nejdůležitějším okamžiku v závěru zápasu paradoxně právě Nedoma selhal a Lovosice už těsný náskok uhájily. Poslední Solákova rána skončila na výborně chytajícím Hrdličkovi v brance Lovců. I karvinský Marjanović se snažil, fungovala i hra pivotů, přesto to nestačilo, i když se na spojce opět rozstřílel Patzel.

„No, právě na něj a na Soláka jsme si dávali největší pozor. Chtěli jsme to tahat, protože Karviná měla náročnější program a v tom chceme pokračovat. Dneska to byl parádní zápas se vším všudy,“ pochvaloval si trenér Lovosic Jan Landa.

Karvinští házenkáři (v černém) nestačili v úvodním semifinále na Lovosice.Karvinští házenkáři (v černém Vojtěch Patzel) nestačili v úvodním semifinále na Lovosice.Zdroj: Ivo Dudek

Jeho tým nyní může favorita zaskočit ve středu doma. Výhra z karvinské palubovky se počítá dvojnásob. „Ale Karviná dole nebude. Je to sebevědomý tým, nikdy není dole. Doma s ní budeme mít hodně práce,“ tipuje Landa.

Baník Karviná – FCC Lovosice 29:30 (14:15)

Sled: 1:4, 4:7, 5:9, 9:12, 12:13, 16:15, 19:16, 20:21, 22:24, 24:26, 28:30. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 2/1:3/2. Vyloučení: 4:5. ČK: 51. S. Mlotek (Karviná). Bez diváků. Stav série: 0:1.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Skalický 5, Gromyko 2, S. Mlotek 1, Nedoma 4, Patzel 8/1, Solák 5, Jan Užek 3, Růža 1, Nantl, Franc, Urbański, Plaček, Široký, Noworyta. Trenér: Brůna.

Nejvíce branek Lovosic: Jonsson 8/2, Trkovský a Motl po 5, Holubec 4.