Baníkovci v neděli odrazili pokus o nápor Brna přiblížit se pozicím pro play-off. Vzájemný zápas zvládli a upevnili si osmé místo.

Poslední domácí utkání tohoto roku v karvinské hale házené mělo jednoznačný průběh i vítěze. Baníkovci do toho šlapali od první minuty a naplnili představy trenérů. „První poločas byl opravdu odehraný na jedničku. V zásadě není, co bychom klukům vytkli. Hráli to, čím jsme uspěli v Zubří. Obrovská bojovnost a nasazení v obraně i v útoku, a to se nám pochopitelně líbilo. Tak bychom to rádi viděli pořád," usmíval se po zápase prezident karvinského klubu a člen trenérského tria Bartošic – Farář – Veřmiřovský.

Baníkovci nabídli věrným divákům spolehlivou práci v obraně, za kterou se rychle chytil Jakub Lefan. Brňané se nemohli prosadit a dělali chyby. Díky tomu si domácí dokázali udržovat mírný a posléze i větší náskok. Oproti předchozím zápasům se domácí prosazovali hodně z křídelních prostorů, kde úřadovali Frančík s Paululikem.

Házenkáři Baníku (v zeleném) si doma poradili s Brnem a mohli slavit.

Do poločasu bylo de facto rozhodnuto a Baník měl našlápnuto ke čtyřicítce nastřílených gólů. „Jenže to by chlapci nesměli začít vymýšlet ptákoviny," poznamenal Farář na vrub druhého dějství. Ta už nebyla z domácího pohledu tak suverénní. Karvinští polevili, výsledkem čehož byla korekce hostů.

„Nechali jsme se uchlácholit tím vysokým rozdílem, stříleli z nepřipravených pozic a vymýšleli různé hlouposti, dávání do prázdné branky, vyšperkování akcí a podobně. Tím pádem soupeř snížil a my už se do poslední čtvrthodiny nedovedli zase nastartovat," nebyl s druhým poločasem tolik spokojen Roman Farář. Brankový rozdíl měl být podle něj daleko větší.

I tak si ale hráči Baníku vysloužili po utkání za svůj výkon solidní potlesk od karvinského publika. „Ale jo, bylo to v naší režii od samého začátku a body jsou důležité. Podobné výsledky doma potřebujeme, navíc jsme nedovolili Brnu, aby se k nám v tabulce přiblížilo. Teď by to jen chtělo oplatit Frýdku-Místku porážku z prvního vzájemného zápasu a byli bychom spokojeni," usmíval se Farář v narážce na domácí prohru s regionálním rivalem, na jehož půdu v neděli Karviná zajíždí. Půjde o závěrečný duel letošního roku. Zápas startuje v 17 hodin.

HCB OKD Karviná – Handball KP Brno 30:21 (20:8)

Sled: 2:0, 8:2, 11:4, 16:5, 21:8, 24:12, 27:16, 30:18. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2:1/1. Vyloučení: 3:1. Diváci: 603.

Karviná: Lefan, Schams – Skrobić 3, Monczka, Veřmiřovský 2, Hanisch 2, T. Mlotek 2, Frančík 9, Jiří Užek 2, Paululik 8, S. Mlotek, Gelnar 2/2, Freiberg.

Nejvíce branek Brna: Dostalík 6, Kučera 4/1.

Házenkáři Baníku (v zeleném) si doma poradili s Brnem a mohli slavit.