Do Slezska míří nečekaný lídr tabulky z Nového Veselí, a kdo si myslí, že se podobně jako v případě předchozího utkání v Litovli bude jednat o procházku růžovým sadem, tak je na omylu.

„Nikdo z nás si určitě nedovolí soupeře podcenit,“ ujišťuje trenér Karviné Marek Michalisko. „Tím spíš, že nás v minulé sezoně doma vypekli,“ připomněl loňskou překvapivou domácí prohru.

Navíc Nové Veselí ve druhém kole letošního ročníku sestřelilo Zubří na jeho půdě, což jen dokazuje připravenost tohoto týmu. „Nové Veselí těží z výborné práce s mládeží. V dorosteneckých kategoriích je na tom v poslední době dokonce lépe než my. Sbírá medaile z dorostu, vyhrává i česko-slovenská měření sil. Úspěšní kluci pak z dorostu putují do mužského týmu. Soupeř má rozhodně svou kvalitu, jeho výsledky nejsou náhodné,“ upozorňuje Michalisko.

Několik mladých hráčů Veselí prošlo juniorskou reprezentací. Už jim není osmnáct, devatenáct let, nejsou to žádní vykulení zajíci. V extralize působí třetím rokem a nějaké zkušenosti už posbírali. Karviné možná pro nejbližší dobu přibyl k tradiční čtveřici největších soupeřů (Dukla, Plzeň, Lovosice, Zubří) nový rival do party.

Nedělní šlágr 4. kola startuje v karvinské hale házené v 10.30 hodin.