Na úvod uctily oba tábory i diváci minutou ticha památku nedávno zesnulé legendy nejen karvinské, ale i československé házené Františka Brůny a zápas, který byl rozlučkový pro domácího Alexandra Radčenka, mohl začít.

Žádný parádní handbal se však nehrál. V první půli byla hra neurovnaná a plná nepřesností. Domácí střídali světlé chvilky s hroznými, nad vodou je držel výtečný Petr Mokroš v bráně, který zneškodnil dobrých osm tutovek Brna.

Výborně zahrál proti Brnu i Jiří Užek (u míče).

Hosté se v Karviné prezentovali houževnatou, ale také nepřesnou házenou. Střelecky je táhl Viktor Hastík.

Střelba domácích byla přece jen rozložena na více hráčů a občas předvedli i hezkou kombinaci zakončenou střelbou spojek Monczky a Soláka, či křídla Frančíka.

Ve druhé části se domácí po pár minutách od svého soupeře brankově odlepili a vytvořili si čtyř až pětibrankový náskok, který udržovali prakticky až do konce. S chutí hrající Radčenko vymýšlel pro pobavení tří stovek diváků kulišárny (ne vždy mu vyšly) a domácí poslali do pole nakonec všechny hráče z lavičky. Sedmi góly se blýskl Jiří Užek.

Brňané se nadále opírali o střelecké schopnosti Hastíka, k němuž se přidal i pivot Dostalík, ale to bylo ze strany hostů prakticky vše. Žádný tlak na baníkovce nebyli schopni vyvinout. Až ke konci, kdy mezi domácí tyče vpadl Witkowski, se Brňané dočkali korekce, ovšem v kontextu s prvním utkáním (výhra Karviné 30:29) jim to nemohlo stačit.

O 7. místo: HCB Karviná – KP Brno 33:30 (15:14)

Sled: 1:2, 3:5, 5:8, 9:9, 11:12, 14:13, 17:15, 22:18, 25:20, 28:24, 29:25, 32:27. Rozhodčí: Baader, Novotný ml. Sedmičky: 3/3:2/2. Vyloučení: 4:0. Diváci: 328. První zápas 30:29, Karviná skončila sedmá.

Karviná: Mokroš, Witkowski – Monczka 9/2, Borys, Geist 1, Křístek 2, Plaček 2, Radčenko, Drzyzga 1, Wozniak 2, Solák 6, Piwko, Frančík 3, Jiří Užek 7.

Brno: Bavlnka, Zaplatílek – Hlípala 1, Burget 2, Kučera, Hastík 10/2, Ipser 1, Bolješík, Zima 2, Mráz 4, Dostalík 6, Musil 1, Koubek 3.

Alexandr Radčenko udělil poslední pokyny, vyhrál a rozloučil se.

Radčenko se loučilKarviná – Poslední zápas za Karvinou odehrál proti Brnu hrající trenér Karviné Alexandr Radčenko. Po sezoně má namířeno do Prešova, ale ne přímo k tamnímu Tatranu, nýbrž do regionálního centra pro východní Slovensko.

„Dostal jsem nabídku působit v regionálním centru pro mladé házenkáře. Je to zajímavá nabídka, měl bych tam pracovat jako asistent trenéra. Věřím, že taková práce mě bude naplňovat," mínil po posledním zápase v dresu Baníku a nejspíš i celé kariéry Alexandr Radčenko.

Bylo na něm vidět, že si chce svůj poslední zápas užít. „Chtěl jsem něco předvést pro diváky," usmál se. „Děkuji chlapcům za celou sezonu, divákům za podporu a klubu přeji hodně štěstí do budoucna," loučil se s Karvinou.

Kdo podle něj za poslední rok z karvinského kádru herně nejvíc vyrostl? „Měli jsme mladý mančaft, který určitě má potenciál. Někdo ho má větší, někdo menší. Ale hodně šel kupředu třeba Dominik Solák. Pokud se bude handbalu věnovat na sto procent, může z něj něco vyrůst. Ale progres byl u většiny hráčů," těšilo Radčenka, že mohl přispět k rozvoji mladých hráčů.

Celkové sedmé místo hodnotil zklamaně. „Pomýšleli jsme na víc, ale úzký kádr nám víc nedovolil. Odešel nám Tomáš Mlotek, ke konci nemohl hrát Honza Užek. S úzkým kádrem jsme bojovali celou sezonu," uznal.