Hostům chyběli Osmola a Hricišon, a tak příležitost dostali mladí odchovanci, kteří podali slušný výkon. Karviná začala velmi dobře neboť vedla 7:4. Pak se hosté dopouštěli technických chyb a neproměnili střelecké příležitosti, což znamenalo, že v 17. minutě byl stav 10:8 pro domácí.

Do konce poločasu to byli opět hosté, kteří se dostali do vedení. Po změně stran Karviná rychlými protiútoky zaznamenala sedm branek za sebou a to znamenalo, že vedla 22:14. Také v dalším průběhu to byl vítězný celek, který hrál pozorně v obraně a měl za sebou vynikajícího golmana Kubu Lefana (50% úspěšnost). Střelecky se opět Radim Chudoba a Lubomír Veřmiřovský. Ve druhé části hry se rozehrál ke skvělému výkonu Slavomír Mlotek, který obcházel domácí obránce jak potřeboval.

„Jsem zklamaný. Čekal jsem bojovný výkon, který ale předvedl soupeř a zaslouženě vyhrál," sportovně uznal kouč domácích Jiří Mičola. „Jestli se chceme dostat do osmičky, musíme hrát jako o play off. Přístup hráčů byl ale opačný," mrzelo trenéra domácích.

Baníkovci dohrávali posledních dvacet minut bez pivota, protože Jan Užek se v průběhu zápasu zranil a Libor Hanisch po třetím dvouminutovém vyloučení viděl červenou kartu. „Naštěstí jsme to zvládli. Přístup a výkon mužstva byl diametrálně odlišný od střetnutí s pražskou Duklou. Samozřejmě trošku tomu nahrála skutečnost, že Zlín se sesypal jako domeček z karet, takže to vítězství bylo i proto tak vysoké. Vynikající výkon podal brankář Lefan, který chytal celý zápas. Navíc se projevila perfektní příprava našeho týmu na soupeře. Myslím si, že jsme měli hru Zlína přečtenou a dokázali jsme reagovat i na změnu obranného systému 0-6, 1-5, 2-4. V utkání se projevil týmový duch a takové sepětí , což gradovalo i na střídačce," hodnotil Jaroslav Hudeček, trenér Karviné.

HC Zlín – Baník OKD Karviná 24:33 (13:15)

Sled: 3:2, 5:8, 10:8, 13:12, 14:22, 21:27, 22:32. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1:4/3. Vyloučení: 2:2. ČK: 42. Hanisch (K). Diváci: 350.

Nejvíce branek Zlína: Doležel a Zbránek po 4, Indrák 4/1.

Karviná: Jakub Lefan, Schams – Borys, Hanisch, Jensen 2, Veřmiřovský 8, Chudoba 8/3, Jan Užek, Jiří Užek 1, Paululik 1, T. Mlotek 4, S. Mlotek 5, Frančík 4, Jiří Lefan.

Oldřich Horák