Obhájci titulu z Baníku kráčí zatím extraligovou sezonou bez zaváhání. V Hustopečích předvedli domácímu nováčkovi soutěže, zač je toho loket a nyní už se soustředí na vstup do Ligy mistrů. Karvinští hráči se poprvé od začátku nové sezony představili na cizí palubovce. Házenou přijeli vyučovat do Hustopečí u Brna. Trenér Jiří Kekrt mohl být tentokrát spokojen s výkony svých svěřenců v obou poločasech. Dosud Karviná hrála výtečně jen v prvních třicetiminutovkách, po přestávce to bylo výrazně slabší.

V Hustopečích už druhou půli baníkovci vyhráli 17:5, takže další plus. „Výsledek je pozitivní, ovšem Hustopeče byly bez Kučerňáka a Buriánka, dvou ústředních postav z minulého zápasu proti Frýdku, a moc nás neprověřily,“ hodnotil Kekrt. Podle něj není extraligový nováček měřítkem karvinské výkonnosti, přesto vyzdvihl alespoň gólmana Marjanoviće, který podal výborný výkon, zavřel bránu a domácí se proti němu vůbec neprosadili. Do střelecké fazony se pomalu dostává Andrej Kuzo, proti Hustopečím stihnul dokonce už 10 gólů, byť tři ze sedmičky. „My teď hlavně musíme překlenout rozdíl mezi zápasem s Hustopečemi, který máme za sebou a Barcelonou, která nás teprve čeká,“ vyhlásil stěžejní úkol karvinský stratég.

Sled: 1:0, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:14, 6:15, 7:15, 7:18, 8:21, 9:21, 9:34, 11:34, 11:35, 12:35. Rozhodčí: Horáček, Novotný, sedmičky: 1/1:3/3, vyloučení: 2:1, diváci: 280. Karviná: Marjanović, Mrkva – Bednařík 3, Plšek 5, Pavlíček 2, Kuzo 10/3, Kieliba 1, Heinz 2, Indjić 3, Faith 2, Mrózek 2, Petrovský 3, Korňan 2, Farkašovský. Trenér: Jiří Kekrt.