Extraligoví hokejbalisté Karviné vypadli na konci kalendářního roku jaksi z rytmu. Z posledních pěti zápasů vyhráli jediný.

Intevo Karviná – Pento Most 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

„Takhle to dopadá, když se nás na tréninku sejde deset, z toho čtyři jsou junioři,“ pravil po zápase otráveně hrající asistent trenéra Sýkory Martin Kurz, který dostal nedávno prodloužení hostování ze Švýcarska do konce podzimu. Most přijel do Karviné natěšený připsat si po vyhraném derby s Ústím další výhru. „Navíc hosté v týdnu trénovali třikrát v hale, my jednou v nekompletním složení a na rozehranosti se to projevilo,“ mínil Kurz. Přestože byl po dvou třetinách stav 1:1, Most držel častěji míček, hrál velmi dobře kombinačně a nepouštěl domácí do šancí. V poslední části udeřil třikrát během pěti minut a bylo hotovo. „Přehráli nás a zaslouženě vyhráli,“ uznal Kurz.

Branky: 24. Cieslar – 21. Vacín, 39. Švancar, 41. Švancar, 43. Koudelka.

Rozhodčí: Olesz, Nezbeda, vyloučení: 4:3, využití: 1:0, oslabení: 0:1, diváci: 43. Karviná: Heczko (Vašek) – Kartuš, Komendir, Marosz, Tomiczek, Konvička, Pilch – J. Rosůlek, V. Pavlíček, M. Kubica – Kurz, Cieslar, Wlaka – L. Kubica, Barát, Mezulianík – Ditman.

Intevo Karviná – Franklin Ústí n. L. 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Proti Ústí nad Labem, za které v minulosti Kurz hrával, to bylo de facto to samé. Po dvou třetinách nerozhodný stav 1:1 a v té poslední slabý výkon, který na body nestačil. Jedinými střelci domácích byli bratři Rosůlkové. Ústí hrálo velmi zkušeně, trpělivě, nikam se nehnalo a v závěrečné patnáctiminutovce mělo jasně navrch. Porážky strhly karvinského nováčka ze druhé na pátou pozici ve vyrovnané tabulce, ovšem daleko více trápí trenéry možná krize, ve které se Intevo zmítá. „Za poslední tři týdny jsme čtyřikrát prohráli a to je špatné. Z posledních dvou zápasů musíme aspoň jednou vyhrát, abychom se před zimní pauzou psychicky uklidnili,“ podotkl Kurz, který kvůli naraženým žebrům nedohrál zápas s Ústím. Kromě něj jsou zranění i Kartuš a kapitán Folwarczny a kdo ví, jestli budou pro poslední dvě utkání k dispozici.

Branky: 22. J. Rosůlek, 45. L. Rosůlek – 6. Petružálek, 34. Petružálek, 39. Růžička.

Rozhodčí: Nezbeda, Olesz, vyloučení: 11:12, využití: 2:0, oslabení: 0:1, diváci: 50. Karviná: K. Pavlíček – Kartuš, Komendir, Tomiczek, Ditman, Konvička, Pilch – J. Roůslek, V. Pavlíček, L. Rosůlek – M. Kubica, Barát, L. Kubica – Kurz, Cieslar, Mezulianík – Wlaka.

Trenéři: V. Sýkora a M. Pala.