Jedná se o trojici Kevin Týml, Dalibor Vlk a Petr Švesták, o jejichž služby má Karviná zájem.

Sedmnáctiletý Kevin Týml pomůže Sokolu už v této sezoně. V Ostravě působí v juniorce NH, ale už trénuje i s muži. Hráč je původem z Havířova, na jeho výchově se podílel trenér Marek Sochacki, momentálně trénující kadety v Karviné.

Kevin Týml.

V patnácti letech se Týml objevil v Sokole, kde hostoval v tehdejší U19. „Je to velmi perspektivní a komplexní hráč, dynamický, skvělý skokan,“ chválil téměř dvoumetrového borce trenér Sokola Roman Hamrus.

Dalším mladým hráčem, který by si za Karvinou mohl zahrát, je Dalibor Vlk (ročník 2002), který ještě loni hostoval v karvinské juniorce, ale momentálně je hráčem NH Ostrava v extralize U17, kde je jedním z nejlepších střelců celé soutěže. „Byl i na loňském mistrovství Evropy U16 v Sarajevu, kde jsme skončili čtvrtí. Je to skvělý střelec, levoruký hráč na pozici vyššího křídla. Vzhledem k jeho věku ještě nemůže hrát za muže, ale od příští sezony budeme usilovat o jeho hostování u nás,“ přiblížil Hamrus.

Problém je, že kolem Vlka krouží i zahraniční agenti a může se stát, že odejde do zahraničí (Německo, Itálie, Španělsko). Pokud by však zůstal doma, mohl by se „rozehrát“ pro kariéru v mužském basketbale právě v Karviné.

Petr Švesták.

Jeho stejně starý kolega Petr Švesták loni rovněž hostoval v karvinském týmu U19 a momentálně je hráčem NH Ostrava v extralize U17 (druhý nejlepší střelec týmu), ale i on už hraje za juniorku NH. Na pozici rozehrávky má velký přehled, role tvůrce hry mu v mládežnických týmech kadetů a juniorů sluší.

„Skvěle střílí z perimetru, včetně trojek a má výborné čtení hry a předvídavost. I on by za nás ale mohl hrát až od nové sezony, protože je mu teprve šestnáct. Uvidíme, hodně bychom o kluky stáli,“ přiznal Hamrus.

Všechny hráče momentálně v NH Ostrava vede Petr Bálint, obrovská trenérská persona, známá v Česku i na Slovensku, takže se mohou ještě hodně naučit.

Nutno připomenout, že karvinský klub je zařazen do systému sportovních středisek mládeže. Jako takový je vázán k regionálnímu vrcholovému středisku mládeže, v tomto případě NH Ostrava, kde má momentálně šest hráčů ve věku od dvanácti do sedmnácti let. NH Ostrava je v poslední době hodně úspěšná, má hráče v mládežnických reprezentačních výběrech i pár titulů z poslední doby.