Sestra fotbalisty anglického West Hamu Vladimíra Coufala se běhu věnuje něco přes dva roky, přesto málem skončila „na bedně“, když se celou dobu držela ve vedoucí skupince ostřílenějších závodnic.

„My víme, že Jana umí, ale soupeřky to zřejmě na začátku závodu nevěděly,“ zasmál se trenér Michal Broda.

Karvinská hornická nemocnice.
Karvinská hornická nemocnice znovu mezi stovkou nejlepších

Zhruba od poloviny závodu se oddělila na čele vedoucí čtveřice a právě Coufalová v ní nechyběla, takže dělala společnost Hrochové, Vrzalové a Schorné, a jelikož se s nimi držela téměř až do závěrečného finiše, dělala si zálusk i na některou z medailí.

Soupeřky ji nakonec udolaly, nicméně 4. místo na MČR je pro karvinský atletický klub nejlepším umístěním v jeho historii. Jana zvládla trať 8 kilometrů v čase 30:03 min. Skvělý výsledek.

Za karvinský klub závodí Coufalová od konce roku 2019, přestoupila tam z běžeckého oddílu MK Seitl Ostrava, aby mohla závodit v atletické lize na dráze. „Přijela na náš Běh pro zdraví a tak nějak jsme se potkali. Pak závodila na Silvestrovském běhu a předběhla mně, tak jsem si řekl, že když mně předběhne na 10 km, tak prostě musí k nám,“ přiblížil trenér Broda s úsměvem.

I když měla Jana nabídky například z Vítkovic, chtěla do menšího klubu, a tak nyní závodí za karvinské družstvo žen.