„Situace mohla být ještě veselejší, kdyby to holky tak nezmastily doma proti Bohunicím, ale budiž. Jak říkám, jeden den blbec na družstvo během dlouhé sezony přijde, tak si ho děvčata vybrala proti Bohunicím. Za průběh podzimní části je musím hlavně chválit," poznamenal trenér Jaroslav Hudeček.

Ten ve Vlčnově absentoval, takže dirigentskou taktovku převzaly opět starší zkušenější hráčky Lucie Hudečková a Olga Klosová. Domácí házenkářky na Karvinou na svém pidihřišti vletěly, vedly už 4:0, ale postupem času se projevila větší souhra i kvalita na straně sokolek.

„Hodně nám prospělo, že jsme ty tři hodiny strávily v autobuse a ne v minibusu. Protáhly jsme se, odpočaly si, některé holky se i prospaly. To pak bylo na výkonu znát," přidala důležitý poznatek hrající předsedkyně klubu Olga Klosová.

Sokolkám dobře zachytala gólmanka Provázková, střelecky se dařilo Kovářové a mladé Poláchové. Nakonec si Karviňanky slušně zastřílely a náležitě oslavily úspěch v podobě průběžného prvenství. „Marně si vybavuji, kdy jsme naposledy po první půlce soutěže vedly tabulku, a to už hraji ženskou házenou dlouho. V posledních pěti letech asi ne, je to moc příjemný pocit, holky si ho určitě zaslouží," završila úspěšný podzim Olga Klosová.

Bánov Vlčnov – Sokol Karviná 26:44 (13:19)

Rozhodčí: Hanych, Turczyk. Sedmičky: 3:3. Vyloučení: 1:3. Diváci: 75.

Karviná: Provázková – Kovářová 10, Poláchová 11/1, Synková 4, Polehlová 2, Pawlasová 4, Klosová 7/2, Hudečková 2, Šulcová 1, Baronová 3.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#