Sice skončily předposlední, ale dokázaly vybojovat 17 bodů. „Oproti minulé sezoně je to velký posun,“ řekl spokojeně trenér Tomáš Bednařík, sám bývalý házenkář karvinského Baníku.

Sokolky pro jarní část sezony získaly čtyři házenkářky z MHK Karviná, a to se na výkonech i výsledcích hodně projevilo. „Naše holky ještě stále nabírají zkušenosti. Těch zkušených totiž ještě nemáme tolik a to v některých zápasech bylo vidět. Chyběla nám trpělivost,“ uvedl Bednařík, který byl rád, že měl na lavičce konečně i několik hráček na vystřídání. „Předtím jsem v zápasech točil sedm holek a střídat jsme vůbec nemohli,“ vzpomněl na složité časy.

Letošní ročník je však příslibem do budoucna. Pokud v Karviné všechny házenkářky zůstanou, tak může tým pomýšlet ještě výš. „Nějaký posun by nastat určitě mohl. Holky se otrkaly a v příští sezoně zase mohou hrát jinak,“ věří Bednařík v další zlepšení.

Sokolky nyní dostanou od házené volno. S přípravou na novou sezonu začnou až začátkem srpna, nový ročník pak odstartuje v září. A znovu bude na čem pracovat. „Obrana už byla relativně dobrá. Ale v útoku ještě tápeme, chybí nám tam průbojnost i přesnost,“ poukazuje Bednařík na hlavní nedostatky svého týmu. „Už letos ale holky nebyly tolik bojácné. Některé sice zakřiknutě ještě působily, ale celkově to šlo nahoru,“ dodal.