Sokolky na půdě Bystřice prohrály o branku, a tak se čekal znovu vyrovnaný duel a šlo jen o to, kdo se z nedávného vzájemného zápasu dokáže víc poučit.

Domácí družstvo, které přes léto poněkud obměnilo svůj kádr – především skončila zkušená Markéta Remetančíková, která týmu zařizovala spoustu branek, svazovala na úvod ligy nervozita a křeč. Mladé hráčky si před domácím publikem vůbec nevěřily. „Když soupeř obsadil naši nejlepší hráčku Dianu Poláchovou, tak naše hra v postupném útoku byla doslova žalostná," připustil trenér karvinských děvčat Jaroslav Hudeček.

Soupeř si byl dobře vědom střeleckých kvalit Poláchové, která jim v pohárovém utkání nastřílela 13 branek. Proto ji po celé utkání bedlivě střežil, hrál na ni osobní obranu a ostatní hráčky Karviné si nedokázaly poradit s dobře hrající obranou Bystřice.

Zkušenější hráčky, které by měly táhnout ty mladší, podlehly také nervozitě a jejich výkon se pak projevil i na výkonu těch nezkušených. „Nervozita byla opravdu veliká. Hráčky kazily lehké přihrávky a když už jsme si vypracovali i přes tu křeč nějakou větší šanci, tak jsme ji zahodili," rekapituloval Hudeček, který v zápase postrádal i svou dceru Lucii, další ze zkušených hráček, které družstvu chybí.

Jedinou cestou k vítězství bylo využívat střeleckých schopností Polachové při devítimetrových hodech. „Ani toto nedokázala děvčata využít na 100% a tak jsme se doslova v postupném útoku trápili. Velká škoda, protože družstvo z Velké Bystřice určitě bylo k poražení. Věřme, že si hráčky vybraly daň prvního utkání a v dalších zápasech se budou prezentovat daleko kvalitnějším výkonem, který je dovede k vítězství," dodal Hudeček.

Sokol Karviná – Sokol Velká Bystřice 19:21 (11:13)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Koudelková, Poláchová 9/1, Baronová 2, Polehlová 3, Synková 1, Kresačová 2, Koniuchová 1, Pawlasová, Jaňurková 1, Staniczková.