Karvinské taekwondo patří v republice už dlouho mezi nejlepší. V letech 2017 a 2018 se dokonce stalo nejúspěšnějším klubem v celoročním hodnocení za výsledky na všech českých závodech.

Není proto divu, že svou pozici potvrdili karvinští sportovci i na letošním MČR v Nymburce. Pro klub to bylo nejúspěšnější mistrovství v jeho historii. Na konto si připsal 22 zlatých, 11 stříbrných a 16 bronzových medailí. V hodnocení klubů skončil třetí o jednu zlatou medaili zpět za druhým Sonkalem Praha a vítězným suverénem, Školou taekwon-do ITF Ge-baek Hosin sool.

„Sedmnáct zlatých medailí jsme získali z bojů, takže se potvrdilo, že milujeme hlavně tuto disciplínu. A výkony při fandění nejen našich závodníků, ale i rodičů, byly také na jedničku,“ chválil závodníky trenér a první muž karvinského taekwonda Kamil Šamal. Už se všichni těší, až v příštím roce proběhne MČR 2020 „doma“ v Ostravě.

Karvinští basketbalisté porazili další brněnský tým.
Tradice dodržena: Podolí padlo. V Kyjově rozhodli rozhodčí

V sobotu proběhla soutěž mladšího a staršího žactva, seniorů a seniorek a veteránů. V sestavách měli Karvinští několik želízek v ohni, nakonec bronzovou medaili získali jen Gabriela Golasowská mezi barevnými pásy mladších žákyň a Adam Chlebek mezi druhými dany v seniorech. Jediné zlato ze sestav se v sobotu podařilo vybojovat veteránce Lindě Ševčíkové mezi barevnými pásy.

V boji se dařilo víc. Mladší žáci svou věkovou kategorii totálně ovládli a Radovan Konečný se stal při své premiérové účasti mistrem republiky. Zlato bral i Sebastián Ševčík, Dominik Bartoň a Vojtěch Dostál, který startoval ve vyšší váze, kde spolu s Matyášem Pastrňákem obstarali karvinské finále. I pro Pastrňáka to byla premiéra na MČR. Klaudie Štellnerová potvrdila svou letošní dominanci ve váze do 35 kg a vyhrála také.

Karvinští bojovníci přivezli z MČR hromadu medailí.Zdroj: Škola Taekwon-do ITF Karviná

Zlato obhájil i Adam Chlebek, který tentokrát nastoupil v nejvyšší váhové kategorii nad 92 kg. Adam už tradičně neměl soupeře, který by ho dokázal potrápit a mistrem ČR se v boji stal už poněkolikáté za sebou.

Ve speciálních technikách si stříbro vyskákala jen Tereza Kafonková.

Beáta Kurtišová svůj poslední rok v juniorkách korunovala zlatem v sestavách, stejně dobře si vedla Klára Šebestová mezi prvními dany mladších juniorek.

Havířov (v bílém) otočil duel s Ústím a vzdaluje se devátému místu.
Obrat za minutu dvanáct. AZ urval výhru

V bojích karvinský klub kraloval. V mladších juniorkách vyhrál tři váhové kategorie, ve starších dokonce čtyři. Prvenství si připsaly Anna Marie Tvrdíková, Michaela Boučková, znovu Klára Šebestová, Bára Šebestová, Vendula Boučková, Tereza Tobolová a Klára Kroviařová.

Velmi dobrý výkon Doroty Krečmerové stačil „jen“ na bronz. Karvinská bojovnice Lucie Müllerová byla na české půdě poražena po mnoho letech a opět to nebylo v souboji s Češkou, ale s o dva roky starší Ruskou.

Karvinská děvčata pak ještě potvrdila roli favoritek a jak mladší, tak starší juniorky vyhrály týmové boje, kde se opět blýskla Müllerová.

Želízka v ohni měli Karvinští i mezi juniory. Neuvěřitelné výkony předvedl Radovan Krasula a jen se potvrdilo, že kdyby na sobě makal, patřil by mezi nejlepší bojovníky v Evropě. Ve finále podlrhl zkušenému reprezentantovi Janu Veškrnovi z Prahy. Martin Vltavský a Jakub Tvardek předvedli rovněž pěkné zápasy a prohráli také až ve finále. „Pro Kubu to ale bylo zklamání, protože byl největší favorit. Nicméně jsme si to vynahradili v týmových bojích a soupeře jsme jednoznačně přejeli,“ informoval Šamal.

Jakub Tvardek si spravil chuť ve speciálních technikách, kde potvrdil svou letošní formu, kdy získal titul mistra Evropy v této disciplíně, a opanoval i letošní MČR.