Po domácím vítězství 30:26 nad Považskou Bystricí vyhráli i ve včerejší odvetě na Slovensku, a to 36:34 (17:15). I v tomto utkání nastoupili bez zraněného Marka Vanča a Libora Hanische a volno dostala nová posila, gólman Michal Vydra.

Karvinští hráči byli lepší v útočné fázi než v obraně. Poměrně zdařile proměňovali brankové situace, zejména pivotman Jan Užek, který vsítil jedenáct branek a byl prakticky k nezastavení.

V sestavě Baníku se objevil dvaadvacetiletý Černohorec Miro Damjanovič, naposledy hráč slovinského Cetinje. Vysoká spojka (193 cm) ovšem patří klubu Sutjeska Nikšič. „Přestože byl unavený, protože jel šestnáct hodin ve vlaku a minimálně spal, jevil se v utkání velmi dobře," líbil se výkon mladého Černohorce prezidentovi karvinského klubu Romanu Farářovi.

Damjanovič hrál na místě spojky a v obraně na středu s Janem Užkem. Jeho krajan Ilija Vuckovič, který je v Karviné na zkoušce, měl odřené nohy z malých bot, takže odpočíval. „S oběma však počítáme na silně obsazený turnaji v polských Puławách. Uvidíme, jak na turnaji obstojí a pak se rozhodneme, zdali je angažujeme," dodal Farář.

MŠK Pov. Bystrica - HCB OKD Karviná 34:36 (15:17)

Karviná: Bartoň, Schams – Chudoba 9/2, Paululík 2, Sliwka 1, Jan Užek 11, Jiří Užek, Slavomír Mlotek 3, Tomáš Mlotek 3, Dudek, Vengřín 2, Michalisko, Damjanovič 5. Trenér: Marek Michalisko.

Oldřich Horák