Družstvo mužů a žen je letos účastníkem druholigové soutěže v atletice. „V tomto roce je mužská druhá liga zase o kousíček víc našlapaná. Bojujeme, co nám síly stačí, nicméně to někdy nestačí,“ přiznává první muž karvinské atletiky Michal Broda. V prvním kole v Hranicích to vinou nepočetné sestavy stačilo jen na 12. místo ze čtrnácti.

Bojovaly také ženy, zkušenosti sbírala i mladá děvčata, Nejlépe dopadla Johana Bierská, nakonec skončily atletky osmé, pouze o bod před děvčaty z Bohumína.

Druhé kolo v Olomouci už bylo o něco lepší. „Spolehnout jsme se mohli opět na vytrvalce, kteří zabodovali na pětce (5 kilometrů), Adam Szymanik opět dokázal zvítězit, na body si sáhl i Krystián Zahraj,“ pochvaloval si Broda. On sám bodoval ve všech svých běžeckých disciplínách a příjemně překvapil Silvestr Matocha, který si odnesl body ze všech tří disciplín (hod oštěpem, skok daleký i běh na 110 m překážek.

Ženy si na Hané vylepšily několik osobáků. Třeba Eliška Marszalek v závodu na 100 m, Nelly Michopulu zase v běhu na 1 500 metrů.

Atleti na druhém kole ligy družstev v Olomouci.

V Šumperku na třetím kole soutěže skončili atleti Jäklu osmí. Michal Broda na 800 m vylepšil svůj letošní nejlepší výkon na 2:01,43 min. do akce šli i žáci, kteří už sbírají ostruhy mezi dospělými. „Konečně jsme přijeli v početnější sestavě a získali slušný počet bodů. Ještě nás čeká čtvrté kolo v Ostravě, kde snad přijedeme kompletní,“ přál by si Broda.

To samé se týká ženského družstva, které se nesešlo ani z poloviny. „Děvčat je málo, ale bojují a zaslouží pochvalu. Neustále si vylepšují osobní rekordy,“ chválil Broda.

Důraz kladli Karvinští na mistrovství Moravy a Slezska, které proběhlo v květnu ve Vyškově. Hlavní hvězdou se stala Johana Bierská, která pokořila oddílový rekord v běhu na 800 m a časem 2:27,91 min. se stala nejrychlejší ženou na této trati v celé historii oddílu. Celkově skončila jedenáctá.

Michal Broda dosáhl v běhu na 800 m na čtvrté místo (čas 2:03,09 min.).

Medailové žně v Třinci

Do akce šly i mládežnické složky klubu. Mladší žákyně obsadily v Opavě osmé místo, debutovala Magda Szemlová. Starší žáci pak v Třinci zaznamenali několik osobních rekordů. Marek Swaczyna se blýskl hned třemi, blízko výhře ve skoku vysokém byl Martin Bousek, ale skončil nakonec druhý.

V Třinci na 4. kole mladších žákyň zabodovala Karolína Křížová v běhu na 300 m, kde pokořila svůj osobák (48,46 s). Nejlépe si vedla Rozárie Recková ve vrzích, když svými 12 body výrazně přispěla k bodovému součtu družstva. Dorostenky se v Ostravě snažily, Johana Bierská si na čtvrtce (400 m) vylepšila osobní rekord.

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva ve Znojmě.

V Olomouci na druhém kole ligy mládeže udržela štafeta karvinských děvčat třetí místo, na mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva ve Znojmě si zase Matěj Schneider doběhl pro bronzovou medaili v běhu na 800 metrů.

Červen patřil krajským přeborům. Mladší žactvo bojovalo ve Frýdku-Místku, kde dosáhlo na dva oddílové rekordy. Nejprve v běhu na 4x60 metrů, kdy zabojovala štafeta ve složení Karolína Křížová, Natália Nieciąg, Veronika Belásová a Veronika Malatinská. Dosáhla času 34,85 s. A pak v hodu oštěpem, o který se výkonem 25 metrů postaral Tomáš Kovář. Nejlepšího umístění dosáhli Tereza Pošvancová v hodu oštěpem (5. místo) a již zmiňovaný Tomáš Kovář také v hodu oštěpem (5. místo).

Starší žáci zase bojovali v Třinci, kteří si domů odvezli devět medailí! Ty bronzové získali Marek Swaczyna (300 m – 41,00 s a vrh koulí – 12,07 m), Matěj Schneider (800 m – 2:14,78 min.), Vít Chovanec (1 500 m – 5:39,56 min.) a štafeta na 4x60 m ve složení Wilczek, Swaczyna, Vrána, Schneider. Stříbrné medaile si na krk pověsili Martin Bousek (skok vysoký – 159 cm) a Jakub Wilczek (skok daleký – 534 cm). A konečně mistry Moravy a Slezska se stali Jakub Wilczek (skok vysoký – 165 cm) a štafeta na 4x300 m (Wilczek, Swaczyna, Schneider, Vrána – 2:43,65 min.). „Pro náš oddíl to byly doslova medailové žně a kluci zaslouží velkou pochvalu za své parádní výkony,“ radoval se předseda klubu Michal Broda.