Baníkovci vpadli do druhé části nejvyšší domácí soutěže vítězně. Po zisku Českého poháru uzmuli i první dva „jarní“ body silnému soupeři, který jim na Vysočině v poslední době vyrostl. Po výhře 25:24 si upevnili vedení v extraligové tabulce.

„Tady se vyhrávat nebude,“ ocenil po utkání srdnatý výkon domácího mužstva trenér karvinského Baníku Marek Michalisko. „Bylo vidět, že mají velkou motivaci nás z prvního místa sesadit. Mají kvalitu, ne náhodou se pohybují nahoře. Museli jsme zabojovat,“ uznal Michalisko. Karvinští v závěru vedli už 25:21 a Veselí jen korigovalo, nicméně pod kontrolou poslední sekundy baníkovci zase tak neměli. Zahodili totiž poslední šanci a domácí měli ještě sedm sekund na zakončení útoku. Trefili ale karvinské bloky.

„Momenty, kdy jsme si během zápasu vypracovali čtyřbrankový náskok, byly v zápase dva,“ vybavoval si Michalisko. Poprvé v úvodní půli, to baníkovci vedli 10:6, avšak houževnatí domácí srovnali na 10:10.

Podruhé pak ve 40. minutě, kdy Karviná vedla 15:11 a tento náskok držela až do 58. minuty (25:21).

„Nepozorností v obraně a neproměněním šancí jsme pokaždé dovolili domácím korekci, ale aspoň je vidět, že je pořád na čem pracovat,“ poznamenal trenér Baníku.

Za výhru byl rád. „Dosáhli jsme na ni po týmovém výkonu, navíc každé vítězství venku je velmi cenné. Pasáže, kdy jsme hráli rychle a přesně, střídaly méně vydařené pasáže, hlavně ta osmiminutovka v první půli, kdy se nám moc nedařilo v obraně a zahodili jsme tři náskoky. Ale jinak to mělo velmi dobré parametry, skvělá prověrka na derby s Kopřivnicí,“ vyhlíží už Michalisko další náročný zápas.

„Podobná utkání nám mají co dát. V extralize je dost kvalitních týmů, Veselí s Kopřivnicí jimi jsou a umí nás prověřit. O body se musíme rvát, což je pro naše mladé dobrá škola,“ míní karvinský trenér.

Podobně to viděl kouč Nového Veselí Pavel Hladík. „Odehráli jsme dobré utkání proti momentálně asi nejlepšímu českému týmu. Sahali jsme po bodu, který jsme si možná i zasloužili. V první půli jsme nedali tři sedmičky a zahodili dva náskoky, což nejspíš rozhodlo. Neustále dotahovat proti tak kvalitnímu týmu bere strašné množství sil. Ale i bez Adama Ptáčníka ukázal tým obrovský charakter, takové zápasy jsou pro nás neocenitelné,“ uznal trenér Veselanů.

Sokol Nové Veselí – Baník Karviná 24:25 (9:10)

Sled: 1:3, 2:6, 5:8, 7:10, 10:11, 11:15, 14:18, 16:20, 18:23, 21:25. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 6/3:1/1. Vyloučení: 5:5. ČK: 41. Zbránek (K). Diváci: 300.

Nejvíce branek N. Veselí: Sekulič a Bartůněk po 5, Dodica 5/2.

Karviná: Mokroš, Marjanovič – Brůna 6, Monczka 1/1, Chudoba, Nedoma 4, Zbránek 2, Solák 3, Jan Užek 4, Piatek 1, Nantl, Mucha, Plaček, Růža, Zamarski, Čosik 4. Trenér: Michalisko.