V souboji dvou nejlepších celků skupiny D přivítají na domácí palubovce druhý Vsetín, který na ně ztrácí bod v tabulce.

Tým MHK prožívá zatím bodově stoprocentní jaro, byť výkony nejsou úplně optimální. „Zatím nás celou druhou část sezony provází nevyrovnanost výkonů. Buď zahrajeme první poločas dobře a druhý mizerně, nebo naopak. Až v posledním zápase v Ostravě se náš výkon blížil představě, jak bychom chtěli hrát,“ uznal kriticky jeden z lídrů mužstva Jan Dudek.

Chlapci, musíte na to jít takhle, jako by vysvětloval svým svěřencům trenér dorostenců Radek Godál. Nepomohlo to.
Nadílky pro karvinské dorosty

Karvinští se na jaře ve venkovních zápasech mohou zatím pochlubit stoprocentní bilancí, ale výsledky byly většinou těsné. V Žeravicích i v Rožnově z toho byly výhry o dvě branky, v Uničově sice o deset, ale poločas byl vyrovnaný. „Postihují nás výpadky, v Rožnově jsme naopak o deset gólů v poločase vedli, a nakonec vyhráli jen o dva,“ pokrčil rameny Dudek.

Fakt, že herní projev mužstva není ucelený, je způsoben i změnami v sestavě, kterou házenkáři různě lepí zápas od zápasu. „Ondra Kawulok zkouší extraligu v Litovli, Honza Mucha i Jirka Užek si zase plní povinnosti v Baníku a nehrají za nás všechny zápasy,“ vysvětluje Jan Dudek.

Jaro zatím karvinským házenkářům vychází.Zdroj: Ivo Dudek

V sobotu čeká hráče MHK klíčový duel celé sezony proti Vsetínu. Oba celky v roce 2019 jen vyhrávaly, takže za nimi vznikla bodová propast a je tedy jasné, že vítěz souboje si s největší pravděpodobností zajistí i vítězství v této skupině a tím i postup do bojů o první ligu.

„Jestli se nepletu, tak za poslední dva roky jsme v rámci druhé ligy doma neprohráli. Jen pohárová utkání. Věřím, že v tak důležitém momentu to potvrdíme. Budeme však muset zahrát kompaktně oba poločasy. Proti Vsetínu se nám jakýkoliv výpadek vymstí,“ tipuje Dudek, který věří v bouřlivou domácí atmosféru.

Havířovanky nemohly být s remízou spokojené.
Fotbalistky na úvod remizovaly

„Na diváky jsme se mohli vždy spolehnout, doufám, že dorazí i tentokrát. Extraligové play off má pauzu, tak mohou fanoušci přijít povzbudit nás. Kvalitní kulisa by nám pomohla,“ pozval Dudek diváky do haly MFK (na Kovoně), kde sobotní zápas v 16.30 hodin začne.

Po jeho skončení se mohou sportovní fandové přemístit do haly nedaleké ZŠ Družby, kde pro změnu od 18 hodin čeká semifinále své skupiny druholigové basketbalisty Sokola.

Fotbalisté petrovického Interu se doma rozešli smírně se Záblatím (v černém).
OBRAZEM: Inter doma remizoval se Záblatím
Lumír Rosůlek a jeho svěřenci nakonec o play off přišli.
Gól a bod od postupu. Hokejbalistům těsně uniklo play off