V souboji dvou nejlepších celků skupiny D přivítají na domácí palubovce druhý Vsetín, který na ně ztrácí bod v tabulce.

Tým MHK prožívá zatím bodově stoprocentní jaro, byť výkony nejsou úplně optimální. „Zatím nás celou druhou část sezony provází nevyrovnanost výkonů. Buď zahrajeme první poločas dobře a druhý mizerně, nebo naopak. Až v posledním zápase v Ostravě se náš výkon blížil představě, jak bychom chtěli hrát,“ uznal kriticky jeden z lídrů mužstva Jan Dudek.

Karvinští se na jaře ve venkovních zápasech mohou zatím pochlubit stoprocentní bilancí, ale výsledky byly většinou těsné. V Žeravicích i v Rožnově z toho byly výhry o dvě branky, v Uničově sice o deset, ale poločas byl vyrovnaný. „Postihují nás výpadky, v Rožnově jsme naopak o deset gólů v poločase vedli, a nakonec vyhráli jen o dva,“ pokrčil rameny Dudek.

Fakt, že herní projev mužstva není ucelený, je způsoben i změnami v sestavě, kterou házenkáři různě lepí zápas od zápasu. „Ondra Kawulok zkouší extraligu v Litovli, Honza Mucha i Jirka Užek si zase plní povinnosti v Baníku a nehrají za nás všechny zápasy,“ vysvětluje Jan Dudek.

Jaro zatím karvinským házenkářům vychází.Zdroj: Ivo Dudek

V sobotu čeká hráče MHK klíčový duel celé sezony proti Vsetínu. Oba celky v roce 2019 jen vyhrávaly, takže za nimi vznikla bodová propast a je tedy jasné, že vítěz souboje si s největší pravděpodobností zajistí i vítězství v této skupině a tím i postup do bojů o první ligu.

„Jestli se nepletu, tak za poslední dva roky jsme v rámci druhé ligy doma neprohráli. Jen pohárová utkání. Věřím, že v tak důležitém momentu to potvrdíme. Budeme však muset zahrát kompaktně oba poločasy. Proti Vsetínu se nám jakýkoliv výpadek vymstí,“ tipuje Dudek, který věří v bouřlivou domácí atmosféru.

„Na diváky jsme se mohli vždy spolehnout, doufám, že dorazí i tentokrát. Extraligové play off má pauzu, tak mohou fanoušci přijít povzbudit nás. Kvalitní kulisa by nám pomohla,“ pozval Dudek diváky do haly MFK (na Kovoně), kde sobotní zápas v 16.30 hodin začne.

Po jeho skončení se mohou sportovní fandové přemístit do haly nedaleké ZŠ Družby, kde pro změnu od 18 hodin čeká semifinále své skupiny druholigové basketbalisty Sokola.