„Před měsícem ještě v základní části sezony jsme Josefov porazili o čtyřicet bodů, ale nyní - vědom si důležitosti zápasu - bojoval soupeř jako o život," porovnával poslední dvě setkání s tímto týmem trenér karvinského družstva Petr Sodomka.

Hostům to ovšem moc platné nebylo. Prohráli. Karviná působila kompaktněji a lépe střílela. Výborný výkon podali Pavel Michalička pod košem (doskoky a nájezdy pod koš), Jan Michalička na křídle (trojky), David Šotlík na rozehrávce (vypichování míče a brejky) a Petr Segeďa (zisky, doskoky). „Každý z hráčů ale přispěl k důležitému vítězství," dodal Sodomka.

Sokol Karviná – Sokol Josefov 92:79 (40:37)

Karviná: Šotlík 29 (5 trojek), P. Michalička 19, J. Michalička 17 (5 trojek), Segeďa 13, Lepka 8, Teixeira 2, Michnik 2, Zeman 2, Betík. Trenéři: P. Sodomka a R. Hamrus.

Karvinští se měli utkat také s Kolínem, ale ten do Karviné vůbec nedorazil. „Celou skupinu máme dobře rozehranou. Pokud vyhrajeme aspoň jednou v posledním venkovním dvojzápase, tak je vše jasné, ale patrně už jsme zachráněni teď. Nad nesehraným zápasem s Kolínem visí zatím otazník, protože volné termíny do konce sezony už prakticky nejsou," informoval starosta Sokola a šéf basketbalu v Karviné Roman Hamrus.