V té minulé se téměř zázrakem zachránili v nejvyšší soutěži. Bylo to zásluhou posledních čtyř kol, která se najednou uskutečnila v Brně. Karviná zde získala patřičné body, naopak Grygov a Poštovní spořitelna Praha sestoupily.

Vedení ŠK Karviná v čele s Jaromírem Canibalem a ve spolupráci s karvinským magistrátem se částečně podařilo vyřešit finanční problémy, a proto se klub mohl přihlásit do šachové extraligy také pro sezonu 2014-15.

Kapitán karvinského družstva Lubomír Zimniok si myslí, že úspěchem bude pro klub opět už jen samotné udržení extraligové příslušnosti. „Naše ambice skutečně nejsou příliš vysoké. Stejně jako v uplynulém ročníku budeme nejspíš bojovat o záchranu," tuší Zimniok.

„Při sestavování soupisky jsme šli cestou, která byla do značné míry diktována omezeným rozpočtem klubu. I proto jsme svůj tým podstatně omladili," přiblížil.

Kádr posílili jeden z nejnadějnějších českých dorostenců Jakub Szotkowski z Orlové a na hostování z Polska přichází vítěz mezinárodního červnového turnaje O pohár primátora Karviné Maciej Mroziak (19 let). Kromě nich na soupisce figurují ještě Marián Jurčík, Martin Jurčík (oba Slovensko), Vladimír Sergejev (Ukrajina), Mateusz Kolosowski (Polsko) a Češi Luboš Roško, Jaroslav Sobek, Petr Poloch, Josef Lys a Jaroslav Olšar.

„V zápasech extraligy nastupuje vždy osm hráčů, z nich musí být nadpoloviční většina českých. Proto budeme sázet na bojovnost a moment překvapení. Věřím, že tyto vlastnosti nám i v blížící se sezoně pomohou přežít," usmál se závěrem Lubomír Zimniok.

Oldřich Horák

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.