Ve finále play off I. ligy je čeká Jihlava. „Těšíme se na atraktivní hokejbal. Ne jako v semifinále s Dobřany, které praktikovaly nahazování, loby přes naši obranu a nechtěly moc hrát. To Jihlava je soupeř z úplně jiného ranku, něco jako Opava. Ti kluci chtějí hrát hokejbal, bude to nahoru dolů. Určitě nečekám nějaké švihání, sekání, toho jsme si užili už dost. Spíš to bude pěkný hokejbal,“ předvídá hrající kouč Karviné Lumír Rosůlek.

Úvodní buly sobotního zápasu posunuli Karvinští na osmnáctou hodinu. „To proto, aby sportovní fanoušci, kteří budou určitě na fotbalovém derby Karviná – Baník, měli možnost se přijít podívat i na náš zápas,“ vysvětlil Lumír Rosůlek. „Sobotní zápas by měl běžet živě i na internetové televizi,“ doplnil.

Karvinou nepřekvapilo, že se ve finále objevila právě Jihlava. „Mají slušný mančaft. Přes Poličku přešli 3:0 na zápasy. Tušil jsem to, protože Polička využívá hodně hráčů extraligového Letohradu a bez nich je poloviční. A Letohrad si hrál svoje zápasy play off v extralize,“ poznamenal Rosůlek.

V základní části se Karviná s Jihlavou střetla jen jednou, vyhrála 8:2. „Ten zápas si vybavuji. Bylo to po sérii pěti našich porážek v řadě a my nutně potřebovali zabrat. Odnesla to Jihlava, ale z jednoho zápasu nelze dělat nějaké závěry. Play off je úplně jiná soutěž, šance obou týmů jsou vyrovnané,“ míní Rosůlek.

Je třeba připomenout, že vítěz souboje postupuje přímo do extraligy, ale i poražený bude mít ještě šanci zabojovat v baráži. To proto, že letošní extraligový ročník se odehrál jen v jedenácti účastnících a poslední Kovo Praha tak čeká baráž právě s neúspěšným finalistou první ligy.

Finále startuje ve zmodernizovaném karvinském areálu u Střední průmyslové školy tento víkend. V sobotu 19. května se hraje od 18 hodin, v neděli 20. května pak od 11 hodin.

Házenkáři Baníku hrají v tento termín v Plzni, takže sportovní příznivci z Karviné a okolí mohou přijít podpořit hokejbalisty v jejich snaze vrátit se do nejvyšší české soutěže.