Vodáci se opět poskládali do 21členné posádky a v konkurenci čtrnácti závodních posádek z blízkého okolí uspěli.

Závodníci byli letos rozděleni do dvou skupin. „Je opravdu náročné zajistit, aby bylo složení posádky každý rok zcela neměnné. Třeba my jsme provedli změny hned u devíti vodáků,“ informoval Ivan Jurčík z vodáckého klubu Hraničář.

Letošní boj v „karvinské“ skupině se stal nekonečnou detektivkou pro všech sedm posádek. Hned pět z nich bojovalo o první dvě postupová místa do vyřazovacích soubojů.

Nakonec se o druhé postupové místo dělily hned tři posádky se stejným počtem bodů a ta karvinská byla mezi nimi. Musel rozhodnout nejlepší čas těchto posádek z jakékoliv jízdy. „Měli jsme neskutečné štěstí, že jsme v poslední jízdě zabrali a potřebný čas získali,“ oddechl si po postupu „na čas“ Jurčík.

Vodáci z Karviné tak dostali možnost zazářit v závěrečných bojích o vítězství. Štěstí je provázelo i ve finálové jízdě, která se stala reparátem jízdy ze skupiny, kterou prohráli.

Stejný výsledek se však nekonal a tak i letošní 7. ročník dračích lodí 2018 vyhráli vodáci z Karviné, kteří obhájili loňské vítězství.

„Rád bych touto cestou poděkoval lidem ze Spolku přátel bohumínské historie, kteří připravili nádherný závod u hraničního přechodu Starý Bohumín. A samozřejmě i posádce, která dokázala zopakovat mimořádný počin z loňska,“ dodal spokojeně Jurčík.