Tábor pod názvem „Afrika snů a skutečnosti Zikmunda a Hanzelky“ se uskutečnil na řece Otavě v termínu od 1. do 15. července. Po řece se plavilo na kánoích a pramici 15 dětí a čtyři vedoucí.

Svou plavbu započali v Sušici - městě zápalek (90 km od soutoku Otavy s Vltavou). Počasí skautům sice velmi přálo, po celou dobu tábora jim nepršelo, ale právě kvůli slunečnému počasí bylo v korytě řeky málo vody, a tak sjezd dokonale prověřil zejména fyzickou připravenost všech účastníků sjezdu.

Hraničáři prožili zdařilý letní tábor.

„Naším cílem bylo urazit po Otavě celý úsek bez pomoci doprovodného vozidla a to se také podařilo, takže jsme spokojeni,“ přiblížil vedoucí Hraničářů Ivan Jurčík.

Členové tábora si vezli na svých lodích vybavení, které zajišťovalo každodenní bezproblémový život všech účastníků. „Znovu se prokázalo, že pravidelná příprava našich členů ve skautském oddíle přináší dětem zase něco do života. Naučí se samostatnosti a získají dovednosti týmové spolupráce při řešení mnoha překážek. To skautům většinou vydrží i do dospělosti a po opuštění oddílu je využívají ve svém osobním životě,“ informoval Jurčík.

Karvinští vodáci splavili řeku Otavu.

Letošní tábor byl opět realizován za podpory Nadace OKD a jejich grantového programu Srdcovka, která svou dotací zajistila skautskému oddílu dopravu členů a lodí, a také nákup důležitého přístřešku pro každodenní vaření a skladování proviantu. „Tímto bychom členům vedení nadace za podporu karvinských vodních skautů rádi poděkovali, protože to není poprvé, co nás podpořili. Dík patří i všem oddílovým vedoucím, kteří skvěle zajistili chod celého tábora,“ poděkoval Jurčík.

Prozradil, že již nyní se připravují plány na příští tábor, který by se měl nést v duchu nové celoroční oddílové hry, která je tematicky zaměřena na období starověkého Říma. „Už teď jsou jisté dvě věci, a sice že nepůjde o tábor putovní, ale o tábor stálý, a pak to, že už se ho členové oddílu nemůžou dočkat,“ zasmál se Ivan Jurčík.