Ta byla protkána zraněními a následnými rekonvalescencemi a Pauláthová si nevyjela do hodnocení Evropského či Světového poháru tolik bodů, kolik by si sama představovala. „Už se moc těším, loni jsem toho tolik nenajezdila. Různé zdravotní potíže mě pronásledovaly nejen loni, ale vlastně v posledních čtyřech letech a teprve letošní příprava proběhla naprosto plynule. Budu se modlit, aby mi to takhle vydrželo,“ vzývá havířovská lyžařka hlavně pevné zdraví.

V létě se věnovala zase více svému oblíbenému obřímu slalomu a nyní je doma a dokončuje další díl kondičního tréninku. „Chtěla bych ještě aspoň pět dní lyžovat na Hintertuxu a první závod pojedu v Kanadě začátkem prosince, bude to NorAm v Lake Louise. Nepojedu tam ještě Světový pohár, potřebuju nejprve vyjet dostatek FIS bodů. Odlétáme 20. listopadu a zůstaneme tam měsíc,“ přibližuje usměvavá lyžařka.

Těší se také na závod Světového poháru ve Špindlerově Mlýně (8. a 9. března) a mistrovství světa v Are, kterých se hodlá zúčastnit. „Ve Špindlu jsem jako doma, získala jsem tady svoje první body ve svěťáku v sedmnácti letech. Závodit na své trati, před českými fanoušky i rodinou, to je obrovská výhoda a motivace,“ míní. „Černá sjezdovka je pěkná, sice není tak členitá jako někde v Alpách, ale mám ji ráda, líbí se mi,“ dodala k domácímu závodu.

A mistrovství světa? „To už je horší. V Are se mi to moc nelíbí. Oproti třeba Coloradu se to srovnat nedá. Jela jsem tam jednou obřák, ale ten se pojede nejspíš jinde na nové sjezdovce. Slalom bude dost placka a rychlostky jsem tam nejela,“ zatím neví, co od světového šampionátu čekat.

Pauláthová zůstává na lyžích Rossignol, v Praze na Olympu má dobré tréninkové podmínky. „Stále řešíme týmovou spolupráci na úrovni reprezentace. Myslím, že bychom si mohli víc pomoct s Martinou Dubovskou a Gábinou Capovou. Máme přece podobnou výkonnost. Ale zatím si pořád každá jezdíme individuálně v rodinném týmu. My proto bereme s sebou radši mladé naděje, jednou s námi trénovala i Tereza Kmochová,“ přiblížila závěrem sedmnáctá lyžařka z olympijské kombinace.